Jeff Bezos, zakladateľ Amazonu, včera podľa agentúry Bloomberg po viac než troch rokoch prišiel o titul najbohatšieho človeka na svete. Môže za to fakt, že akcie automobilky Tesla v roku 2020 podľa Forbes zdraželi o 720 % a počas prvého týždňa roka 2021 zdraželi ešte o ďalších 10 %.

Agentúra Bloomberg informovala, že po 4,8 % náraste ceny akcií Tesly počas štvrtka sa Elon Musk posunul na prvé miesto rebríčka 500 najbohatších ľudí sveta. Jeho majetok Bloomberg včera vyčíslil na 188,5 miliardy dolárov (153,7 miliardy eur), čím mal o 1,5 miliardy predbehnúť Bezosa. Musk svoj majetok čerpá najmä z Tesly, ale aj iných spoločností, napríklad SpaceX.

Elon Musk a jeho firma SpaceX prepísala históriu. Po prvýkrát sa v rámci súkromného letu dostala do vesmíru ľudská posádka.
Elon Musk a jeho firma SpaceX prepísala históriu. Po prvýkrát sa v rámci súkromného letu dostala do vesmíru ľudská posádka.
Zdroj: Getty

Treba povedať, že s informáciami agentúry Bloomberg tak celkom nesúhlasil práve Frobes. Renomovaný magazín totiž hodnotu Muskovho majetku vyčíslil "len" na 175,2 miliardy dolárov (142,9 miliardy eur). To by znamenalo, že Musk ešte stále Bezosa nepredbehol. Akcie Tesly vysoko vyhnala pravdepodobne informácia, že napriek kríze sa americkej automobilke v roku 2020 darilo takmer podľa očakávaní. To je v čase, keď väčšina automobiliek hlási straty, husársky kúsok.

Musk už na svoj nový "titul" stihol zareagovať aj na jeho obľúbenom Twitteri. Jeho komentár na oznámenie, že sa stal najbohatším mužom sveta vo voľnom preklade znie "Aké zvláštne. No nič, späť do práce...". Musk sa práve prostredníctvom tejto sociálnej siete už v roku 2018 nechal počuť aj o tom, čo plánuje spraviť so svojimi peniazmi. Vraj bude polovicu z nich investovať do riešenia problémov na Zemi a druhú polovicu na výstavbu ľudskej kolónie na Marse. Uvidíme, či sa mu to podarí. Pri Muskovom ťahu na bránu sa však už asi nebudeme čudovať ničomu.