Fisker Alaska.

Novinky Elektrický pick-up pripravuje aj Henrik Fisker: Jeho obrázok mal zverejniť omylom

Foto: Twitter (Henrik Fisker)

18.2. 12:45 Podľa publikovanej vizualizácie sa nový model má volať Alaska. Dizajnovo pôjde sčasti v stopách nedávno odhaleného SUV a môže využiť podobnú techniku.

Všetko nasvedčuje tomu, že batérie budú hrať veľkú rolu aj medzi automobilmi s otvorenou korbou. Produkt takéhoto razenia pripravujú viaceré firmy. Za spomenutie stojí oživený Hummer z dielne GMCkontroverzný Cybertruck od Tesla Motors, ale tiež diela start-upov ako nápadne hranatý Bollinger B2 či čerstvo prezentovaný model Nikola Badger. Chýbať nemá ani značka Fisker.

Pred niekoľkými dňami publikoval známy dánsky dizajnér na sociálnej sieti vizualizáciu potvrdzujúcu, že aj on pripravuje elektrický pick-up. Ten pôjde dizajnovo sčasti v stopách nedávno odhaleného SUV Ocean. Volať sa má Alaska, teda takmer rovnako ako obdobný produkt z dielne automobilky Renault. Okrem mena a vzhľadu zadnej časti môžeme vidieť aj nápadne široké terénne pneumatiky.

Touto vizualizáciou naznačil dizajnér pick-up s označením Alaska.
Touto vizualizáciou naznačil dizajnér pick-up s označením Alaska.
Zdroj: Twitter (Henrik Fisker)

Kedy príde nový model do predaja? To je zatiaľ tajomstvo, no pravdepodobne si ešte počkáme. Henrik Fisker totiž na pick-up ešte upozorňovať nechcel. Jeho obrázok mal podľa vyjadrenia firmy zverejniť omylom, krátko po publikovaní ho zmazal. No bolo už neskoro.

Je teda pravdepodobné, že takéto vozidlo časom naozaj príde. Môže pritom využiť podobnú techniku ako typ Ocean. O parametroch ale môžeme len špekulovať, viac sa asi dozvieme časom. Stále pritom môže ísť len o koncept.

Diskusia  ()

Video

Diskusia