V súčasnosti sa situácia má tak, že definícia názvu “Volkswagen”, teda “Ľudové auto” sa v skutočnosti z pohľadu cenovky uplatňuje skôr pri značkách Škoda či Seat. Samotné VW má totiž cenovú politiku nastavenú o niečo vyššie, než dcérske značky. Ľady sa však pohli a čoskoro by sa toto zaužívané pravidlo mohlo zmeniť.

Seat má pod svojimi krídlami značku Cupra, ktorá lacná nie je ani náhodou - jej prvý športový model ponúka výnimočnú dynamiku, stojí však aj adekvátne peniaze. Podobné princípy by sa podľa zákulisných informácií nemeckého Auto Bildu mali uplatňovať aj v prípade elektromobilov španielskej značky. Prvého z nich by sme sa mohli dočkať najskôr v roku 2020. Ako by mohol vyzerať? Na videu si môžete pozrieť predstavu dobre informovaného grafika nemeckej redakcie.

O prvom elektromobile z rodiny VW I.D. sa už teraz hovorí, že cenovkou nakoniec pravdepodobne presiahne hranicu 30 000 eur, Španiel stojaci na rovnakej platforme MEB by mal byť približne ešte o 5 000 eur drahší. Zvýšenie vstupnej investície by však v tomto prípade malo priniesť aj rast výkonu.

Elektromobil Volkswagenu by mal z dvoch elektromotorov produkovať približne (170 k), Seat však údajne mieri až ku cifre (200 k). Príchod novej generácie modelu Leon už je na spadnutie. Netreba však očakávať, že prípadný elektrický kompakt bude len akousi prerobenou verziou spaľovacieho vozidla. Novinka totiž dostane úplne separátnu identitu, využívať však bude vylepšenú techniku Volkswagenu.

Zdroj: Filip Kadlečík