Novinky Elektrické Mini bude BMW vyrábať v Číne v spolupráci s Great Wall Motor

11.7. 2018 15:30 Nemecká automobilka BMW Group a čínska firma Great Wall Motor ohlásili vytvorenie partnerstva pre výrobu elektrických vozidiel Mini v Číne.

Pre BMW je Čína najväčším trhom, zároveň najväčším odbytiskom elektromobilov na svete a Great Wall Motor patrí k najväčším miestnym producentom SUV

Obe firmy informovali, že dohodu už podpísali v Berlíne. „Našim spoločným postupom dokážeme rýchlo zväčšiť produkciu a zvýšiť efektívnosť," uviedol vo vyhlásení Klaus Fröhlich, člen vedenia automobilky BMW.

 
Elektrické Mini bude BMW vyrábať v Číne v spolupráci s Great Wall Motor
 Koncept elektrického Mini, predstavený minulý rok vo Frankfurte.

Great Wall Motor je najväčším čínskym výrobcom vozidiel SUV a ročne ich predáva viac ako 1 milión. Pre BMW je Čína najväčším trhom. Vlani nemecká automobilka zákazníkom na čínskom trhu dodala približne 560 tisíc automobilov. Bolo to viac ako spolu predala v USA a Nemecku. Pre model Mini bola Čína v roku 2017 štvrtým najväčším trhom a automobilka BMW ich tam dodala 35 tisíc.

Predaj úplne elektrických vozidiel v Číne v minulom roku posilnil o 82 percent na 468 tisíc. Vyplýva to z údajov Čínskeho združenia výrobcov áut (CAAM). Predaj elektrických áut na čínskom trhu tak bol vyše dvojnásobne väčší ako v USA, kde sa vlani predalo necelých 200 tisíc elektromobilov.

Zdroj: sita
Diskusia  ()

Video

Diskusia