Aj keď si zatiaľ nemecká automobilka stráži informácie o tom, ako bude nový elektrický rad 7 oficiálne vyzerať, fantáziu ilustrátorov nemeckého Auto Bildu to nezastavilo. Výsledok ich práce si môžete pozrieť na priloženom videu. Vlajková loď s predbežným názvom i7 by nemala byť drasticky odlišná od svojich konvenčných súrodencov, aspoň čo sa vizuálnej stránky týka. Hlavnou zmenou by mala byť mriežka, ktorá sa zbaví otvorov na nasávanie vzduchu. Ako bonus bude i7 poháňať obrovská batéria s ešte väčším výkonom, než ktorým budú disponovať spaľovacie varianty.

Aká veľká batéria bude? Mohla by mať kapacitu až 120 kWh, takže dohadovaný dojazd sa vyšplhá až na 700 kilometrov podľa cyklu WLTP. Ešte zaujímavejšie čísla sa však ukrývajú v jej výkone, ktorý by mal dosahovať až 484 kW (658 k). Zdá sa však, že výkonná batéria nebude jediná v ponuke. V prípravnej fáze by mala byť aj „úspornejšia“ verzia, ktorá sa prenesie z hnacieho ústrojenstva pripravovaného modelu BMW i4. Tá sa môže pochváliť kapacitou 80 kWh, čo by mohlo stačiť bežným smrteľníkom s menej ako  šesťciferným zostatkom na účte. Súčasný dvanásťvalec od BMW má síce 430 kW (585 k), no s príchodom novej generácie sa očakáva jeho odchod z palety motorizácií.  

Sedmička bude postavená na flexibilnej platforme CLAR a využívať bude podobnú architektúru pohonného systému ako nové SUV iX3, len výrazne posilnenú. Model iX3 je vybavený pohonným systémom piatej generácie BMW eDrive. Ten obsahuje motor namontovaný v zadnej časti, ktorý poháňa zadnú nápravu cez jednostupňovú prevodovku a využíva energiu z lítiovo-iónovej batérie s kapacitou 80 kWh. Tá je dostatočná na dojazd 460 kilometrov podľa prísnejšej normy WLTP.

Vnútro kabíny je v tomto okamihu stále zahalené rúškom tajomstva, no očakávať môžeme zakrivený, približne 60 centimetrový displej, prebratý z elektrického SUV iX. V ňom sa obrazovka digitálneho vodiča s uhlopriečkou 12,3 palca spája s 14,9 palcovým displejom infotainmentu.  Všetky informácie sa dozvieme pravdepodobne najneskôr do roku 2022, kedy by malo auto zažiť svoju premiéru.