Škoda CitigoE iV.

Novinky Elektrická verzia hatchbacku Škoda Citigo je na trhu: Cenou môže príjemne prekvapiť

Foto: Škoda

12.9. 16:15 Malý český elektromobil vyrábaný v Bratislave má podľa normy WLTP dojazd 253 kilometrov, na domácom trhu sa začína predávať hlboko pod 20-tisíc eur.

Na tohtoročnom frankfurtskom autosalóne ukázala Škoda po prvýkrát širokej verejnosti omladený Superb, s ktorým sme si už stihli zajazdiť. Okrem toho tam prezentovala duo modelov s prívlastkom Monte Carlo, takúto verziu dostal hatchback Scala i príbuzný crossover Kamiq. Súčasťou expozície tejto značky bol aj jej prvý sériový elektromobil. Ten debutoval koncom mája, predstavil sa v hlavnom meste Slovenska po boku inovovanej vlajkovej lode.

Teraz už je elektrická verzia hatchbacku Citigo na trhu.  Výrobca zverejnil základnú sumu platnú pre svoje domáce pobočky, pričom v podobnej výške by sa malo vozidlo hýbať aj na Slovensku. Cenou tak môže model CitigoE iV príjemne prekvapiť. Na českom trhu sa začína predávať za 429 900 korún, čo je v prepočte necelých 16 620 eur. To je hlboko pod pôvodne očakávanou 20-tisícovou hladinou.

Na českom trhu sa elektrický hatchback začína predávať za 429 900 Kč.
Na českom trhu sa elektrický hatchback začína predávať za 429 900 Kč.
Zdroj: Škoda

Najmenší člen rodiny Škoda by teda mohol byť o poznanie lacnejší než koncernový súrodenec e-Up!, ktorý využíva prakticky zhodnú techniku. V jeho prípade však Volkswagen hovorí o kapacite batérie 32,3 kWh. Mladá Boleslav udáva 36,8 kWh, rovnako ako Seat ponúkajúci model Mii. Všetky tri elektromobily vyrábané v Bratislave disponujú elektromotorom s výkonom 61 kW (83 k).

Rozdielny údaj pri akumulátoroch pravdepodobne vyplýva z odlišnej udávanej hodnoty, teda teoretickej maximálnej verzus efektívnej kapacity. Naznačuje to aj takmer zhodný dojazd. Kým nemecká a španielska značka hovoria spoločne o úrovni 260 km, v prípade modelu Škoda je to podľa medzinárodnej stránky o 5 kilometrov viac. Český web zasa hovorí o 253 km na základe WLTP.

Elektromobil podporuje dobíjanie maximálnym výkonom 40 kW.
Elektromobil podporuje dobíjanie maximálnym výkonom 40 kW.
Zdroj: Škoda

Malý český elektromobil sa bude predávať s jedinou úrovňou Style, ktorá zahŕňa okrem viacerých bezpečnostných prvkov aj 16-palcové disky kolies, LED denné svietenie, automatickú klimatizáciu, kožený volant či elektronické predné okná. Priplatiť sa dá za lak a trio balíkov vybavenia obsahujúcich napríklad tempomat, zadné ultrazvukové senzory a vyhrievanie predných sedadiel. Škoda síce ponúka na  celé vozidlo iba dvojročnú záruku, pre akumulátor však platí garancia na 8 rokov alebo 160 000 kilometrov.

Video

Diskusia