Pripravovaná novinka bude zrejme formálnou náhradou za známy benzínový Passat, napísal denník Autocar, z ktorého pochádzajú aj fotografie. Prototyp má svoje vlastné originálne telo, to znamená, že nejde o auto z kopírky. Stále je však zamaskovaný a štylizovaný ako Volkswagen Jetta, aby na cestách upútal menšiu pozornosť.

Medzitým by mala byť konečná verzia, ktorá sa začne predávať v roku 2023, podobná konceptu ID Vizzion 2018 . V budúcnosti bude k dispozícii elektrické kombi v štýle ID Space Vizzion. Názov vozidla zatiaľ nie je potvrdený. Predtým sa predpokladalo, že model sa bude volať ID. 6, ale na jar bol s týmto názvom uvedený elektrický crossover pre Čínu. Projekt je v súčasnosti pod interným označením Aero-B.

Technické detaily sú utajené, ale niet pochýb o tom, že sa po vzore iných modelov radu ID bude sedan vyrábať vo verzii s pohonom zadných kolies a pohonom všetkých kolies, teda s jedným alebo dvoma elektromotormi. Podľa niektorých správ by mal byť cestovný dojazd až 700 km. Elektrický ekvivalent Passatu na európskom trhu bude konkurovať vozidlám Tesla Model 3 a Polestar 2.