Mnohí z nás považujú BMW X7 za vrchol prepychu bavorskej spoločnosti. Má pôsobivý dizajn z každého uhla, srší z neho rešpekt a luxus, kvalita materiálov a technológia pohonu je tiež na vysokej úrovni. Ale to aj konečný účet. Automobilke to ale nestačí a tak sa rozhodla priniesť limitovanú edíciu. 

Nishijin Edition je model určený pre japonský trh, z ktorého budú vyrobené iba tri kópie na mechanickom základe X7 xDrive40d Pure Excellence. To znamená, že pod mohutným telom sa ukrýva 3,0-litrový šesťvalcový turbodiesel s mild-hybridnou technológiou, ktorý poskytuje výkon 246 kW (335 k) pri 4 400 ot./min. a krútiaci moment 700 Nm dostupný už pri 1 750 ot./min.. Na ázijskom trhu je tento mechanizmus veľmi obľúbený. 

BMW X7 Nishijin.
Zdroj: BMW

Na exteriéri vozidla sa nachádza červená farba BMW Individual, ktorá obsahuje polodrahokam ametrín. Viacvrstvový lak dotvára hĺbku farieb, ktoré vďaka ametrínu pri zmene odrazu svetla vzbudzujú pocit neustále sa meniaceho sfarbenia. Farba obsahuje vločky hliníka a sľudy, ktorých zručné použitie jej dodávajú rôznorodý pigment. Výsledkom je jedinečný a veľmi exkluzívny odtieň fialovej.

Najviac však nevyniká exteriér, ale kabína. Interiér vozidla dostal slonovinovo biele kožené čalúnenie BMW Individual Full leather Merino doplnené o čalúnenie stropu alkantarou. BMW X7 Nishijin edition má vnútorné obloženie a stredovú opierku na ruky vytvorené v štýle farbenia látok Nishijin, ktoré okrem tohto vozidla nemá žiadne iné na svete a je tak japonským ako aj svetovým unikátom.

BMW X7 Nishijin.
Zdroj: BMW

Je to ideálna farebná kombinácia do vozidla so šesťcifernou cenovkou? Túto otázku si už musí zodpovedať každý zvlášť, no v konečnom dôsledku záleží iba na názore troch ľudí, ktorý budú mať príležitosť toto auto zaparkovať do garáže. Názov SUV pochádza z názvu Nishijin Ori, tradičného textilu vyrábaného z Japonska. BMW si privzalo expertov zo spoločnosti Kanókó, ktorá založila svoj obchod v roku 1889.

Ako výrobca látok v štýle Nishijin pokračuje v tradíciách z minulosti, avšak dáva dôraz na inovatívnosť, techniku a umelecké  majstrovstvo, s ktorým narábajú v modernom svete. Pozlátenú kožu Merino natenko nastrihajú a položia na povrch. Pri umiestňovaní sa neustále dozerá na hodvábnu osnovu a jemne sa prišíva. Toto využitie techniky pozlacovania Nishijin, pracovný postup a umelecká tvorba nie je nikde inde na svete a je veľkou výzvou.

BMW X7 Nishijin.
Zdroj: BMW

Koža je jemná, hladká na dotyk a navyše je do nej všitý aj obraz bieleho oblaku Keiun (podľa tradície ide o oblak zjavujúci sa v mierumilovnom svete a je znamením šťastia), ktorý žiari nielen počas denného svetla, ale aj v noci na nočnej oblohe, ktorú možno pozorovať cez presklenú strechu Skyroof. Nepôsobí  ale predsa kabína trošku... ťažkopádne?