Mercedes-Benz triedy E.

Novinky Éčko po facelifte zachytené na ďalších fotkách: Celkom presne ukazujú, ako bude vyzerať

Foto: Carscoops

28.1. 16:00 Na materiáloch môžeme vidieť dve verzie auta, opäť je na pretras aj osemvalcový svalovec. Ten dostane gril Panamericana. Technická stránka sa nemá meniť radikálne, počet plug-in hybridov stúpne na sedem.

Po štvorročnej kariére čaká aktuálny Mercedes-Benz triedy E modernizácia, čo automobilka pár dní dozadu oficiálne priznala. Na pôde USA totiž zorganizovala testovacie jazdy maskovaných prototypov. V rámci nich sa dostala na svet podoba prednej časti, nasledoval záber zachytávajúci zadok sedanu vo verzii E63 s podpisom AMG. Úniky teraz pokračujú.

Éčko po facelifte je zachytené na ďalších fotkách, ktorá sa šíria internetom. Tentokrát je ich predmetom opäť tvár vozidla. Napriek nízkej obrazovej kvalite sú na nich jasné rysy LED svetlometov aj ich architektúru, ale tiež štýl predného nárazníka. A rovnako masku chladiča. Posledné dva menované komponenty budú pritom závisieť od zvoleného vyhotovenia, tak ako to bolo aj doteraz.

Športové verzie bude možné identifikovať aj podľa tejto masky chladiča.
Športové verzie bude možné identifikovať aj podľa tejto masky chladiča.
Zdroj: Carscoops

Na aktuálnych materiáloch môžeme vidieť hneď dve verzie auta, opäť je tu na pretras aj osemvalcový svalovec Mercedes-AMG. Ten dostane po vzore iných ostrých modelov gril Panamericana. Menej výrazné vertikálne lamely má mať maska klasického modelu, ktorej však dominujú dva kontrastné vodorovné pásy. Susedný nárazník má navyše o poznanie menej ostré línie.

Pozadie prémiového automobilu vyššej strednej triedy naznačuje, že uniknuté obrázky vznikli priamo vo fabrike. Okrem iných ju zverejnila stránka Carscoops odvolávajúca sa na web Germancarforum. Spoločne tieto fotografie celkom presne ukazujú, ako bude zmodernizovaná trieda E vyzerať. Dobrú predstavu máme vďaka nim tiež o zmenách v interiéri.

Nie je vylúčené, že v ponuke sa objaví aj klasický gril bez loga značky.
Nie je vylúčené, že v ponuke sa objaví aj klasický gril bez loga značky.
Zdroj: Carscoops

Technická stránka sa pri modernizácii nemá meniť nejako radikálne, ale nevyhne sa viacerým úpravám. Počet plug-in hybridov stúpne na sedem. Očakávame veľký dôraz na úsporné riešenia, pričom pod kapotou sa nepochybne objavia najnovšie štvor- a šesťvalce s radovým usporiadaním. Vrcholom bude s veľkou pravdepodobnosťou opäť motor 4.0 V8 poháňajúci variant E63. Oficiálne detaily by sme sa mohli dozvedieť v Ženeve, kde by mohlo omladené Éčko debutovať.

Diskusia  ()

Video

Diskusia