ikona

Novinky Tanoak a Cross Sport: Dva nové koncepty od VW

Foto: Volkswagen

2.4. 2018 11:00 Nemecká automobilka ukázala svetu dve nové vozidlá, ktoré sa jazdy mimo spevnených ciest obávať určite nebudú. Obe nesú v názve odkaz na typ Atlas, avšak dizajnom sa odlišujú.

Atlas Tanoak je pick-up poháňaný motorom s objemom 3.6 litra ladeným na 209 kW (280 k), ktorý poháňa všetky štyri kolesá. Jeho dĺžka je 5 440 milimetrov a šírka 2 000 mm. Kolesá obuté na 20” diskoch majú zaistiť dobrú trakciu aj počas terénnej jazdy. Tanoak je postavený na báze SUV Atlas, avšak od tohto modelu sa líši predovšetkým novými svetlami, prednou maskou a celou zadnou časťou vrátane korby. Do interiéru sa zmestí päť pasažierov a zadná časť prepraví pokojne väčšiu štvorkolku.

Masívna konštrukcia obidvoch verzií Atlasu vzbudzuje rešpekt
Masívna konštrukcia obidvoch verzií Atlasu vzbudzuje rešpekt
Zdroj: Volkswagen

Atlas Cross Sport je na rozdiel od pick-upu sedemmiestny crossover. Samotný názov evokuje, že exteriér automobilu by mal vyzerať športovo. Dôkazom je spojler vystupujúci z karosérie nad kufrom. O stabilitu modelu sa postarajú obrovské 22” disky kolies. Pod kapotou sa ukrýva motor s rovnakým objemom akým disponuje Tanoak, avšak tu je ladený na 264 kW (354 k). Okrem klasického agregátu poháňajú automobil dva elektromotory s akčným rádiusom presahujúcim 41 km.

Oba modelové koncepty využívajú architektúru MQB. Ide o technológiu modulárnej platformy nemeckej spoločnosti, na základe ktorej je možné vyrábať viaceré modely v jednej továrni. Tým pádom sa zmenšujú náklady na výrobu karosérií automobilov. Crossover by sa podľa dostupných informácii na európskom trhu objaviť nemal. Cena ani začiatok sériovej produkcie zatiaľ stanovené neboli.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Video

Diskusia