Automobilka DS na Slovenský trh prináša dva nové modely, čím výrazne rozširuje svoje portfólio. Dvojicu SUV tvorenú modelmi DS 3 Crossback a DS 7 Crossback teraz dopĺňa kompaktný crossover DS 4 a luxusná limuzína D segmentu DS 9.

Takto vyzerá aktuálne portfólio automobilky DS.
Zdroj: DS

Vlajková loď značky ponúka nadštandardný priestor na zadných sedadlách a výrazne zvýšený jazdný komfort, zatiaľ čo typ DS 4 je predstaviteľom novej generácie modelov prémiovej francúzskej automobilky. Stane sa vzorom aj pre modernizáciu dvojice SUV, ktorou by mali prejsť v rámci jedného roka. DS tak čoskoro bude mať kompletne vynovené modelové portfólio.

Vlajková loď

Naživo pôsobí DS 9 vyváženým dojmom, má veľmi vkusné proporcie, ktoré naznačujú dynamický potenciál i vysoký komfort či veľký priestor v kabíne. Pri statickej obhliadke zaujala najmä využitím kvalitných materiálov, originálne prešívanej kože či napríklad komfortnými zadnými sedadlami, ktoré sú ventilované, vyhrievané a dokonca ponúkajú aj masáž.

DS 4 & DS 9 na Slovensku - premiéra v DS Store Bratislava.
Zdroj: DS

Inovátor

Je okamžite jasné, že DS 4 prináša do portfólia francúzskej automobilky inovácie, najmä v podobe asistenčných systémov, ktoré si už čoskoro budeme môcť vyskúšať aj v praxi. Pri prvom zoznámení nás kompakt nadchol svojim dizajnom, ktorý je originálny a vkusný. Ide o príjemnú evolúciu v exteriéri, ale aj interiéri.

V kabíne si uplatnenie po novom našiel napríklad aj head-up displej premietaný na sklo či špeciálna dotyková plocha DS Smart Touch, ktorá zjednodušuje navigáciu v multimediálnom systéme vozidla. DS 4 je bez preháňania strhujúci kompakt, ktorý právom nesie označenie prémiový. Už teraz som zvedavý na jeho jazdné vlastnosti, ktoré si budeme mať možnosť čoskoro vyskúšať na vlastnej koži.