Pocta nedávno zosnulému Kenovi Blockovi: V roku 2023 jazdí jeho dcéra Lia (16), na Subaru BRZ, ktorého dizajn pripomína legendárnu drifterskú hviezdu. Konkrétne biele, šedé a zlaté lakovanie vychádza z prvého pretekárskeho dizajnu, s ktorým Ken Block začal v rely pred takmer 20 rokmi. „Tento rok bude ťažký rok, ale som šťastná, že sa môžem vrátiť k tomu, čo môj otec miloval a čo aj ja stále milujem,“ píše Lia Block na Instagrame.

Ford Escort RS Cosworth, na ktorom pretekár jazdil.
Zdroj: Hoonigan

Snehové maskovanie ​​a zlaté detaily, vzdávajú hold úplne prvému dizajnu Kena Blocka, ktorý navrhol v roku 2005. 16-ročná pretekárka nasadí Subaru BRZ, ktoré odhalila na svojom Instagrame, na majstrovstvách American Rally Association Championship v roku 2023. Keďže predtým na šampionáte jazdila s Fordom Fiesta s pohonom všetkých kolies, teraz prvýkrát šliape na plyn vo vozidle so zadným náhonom.

Dizajn snehovej kamufláže prvýkrát použil Block senior v roku 2005 na svojom Subaru WRX STI . Vtedy zlatý náter obsahoval reklamné logo, dnes je to písmeno H, čo znamená „Hoonigan“, jeho ikonickú značku. Na januárových pretekoch Nitro Rallycross v Quebecu, jazdil okrem Blockovej dcéry aj jeho kolega z Gymkhany, Travis Pastrana. Ford tiež na začiatku pretekárskej sezóny 2023 pridal na každé svoje pretekárske auto nálepku s poctou Kenovi Blockovi.

Mohlo by vás zaujímať: