ikona

Novinky Dodge Charger dostane opciu Widebody

Foto: Instagram

26.3. 10:03 Pri kupé stojí rozšírený bodykit 6-tisíc dolárov navyše, obdobný príplatok sa očakáva v prípade štvordverového brata.

Vrcholom modelového radu Challenger sa predvlani stal extrém menom SRT Demon, ktorý sa vyznačuje množstvom technických špecifík. Medzi ne patria rozšírené nápravy kryté nafúknutými blatníkmi. Tento prvok sa mnohým zapáčil, Dodge ho preto začal ponúkať aj pre hierarchicky nižšie postavený variant Hellcat. Rovnaký krok pripravuje v prípade príbuzného sedanu.

Už nejaký čas sa v kuloároch hovorí, že opciu Widebody dostane aj Charger. Americká automobilka dala teraz rečiam reálnu podobu. Na kalifornskom festivale viac-menej v tichosti predviedla koncept, ktorý nezaujal len farebnou grafikou pokrývajúcou celú karosériu.

Dodge disponuje mohutnými oblúkmi blatníkov, ktoré nadväzujú na upravené prahy i nárazníky. Súčasťou predného dielca sú väčšie vstupy vzduchu a modifikovaná maska chladiča. Vzadu sa taktiež objavili výraznejšie otvory, ale tiež neprehliadnuteľný spojler. Súčasťou balíka sú kolesá. Ich rozmery nepoznáme, na šírku však majú iste najmenej 10 palcov.

Podobne ako v prípade kupé by sa opcia Widebody mala týkať výhradne bodykitu a podvozkových partií. Údajne pritom nebude dostupná len pre model Hellcat, zákulisné zdroje skloňujú aj variant 392 Scat Pack. Na potvrdenie tejto informácie si ešte musíme počkať. Rovnako aj na zverejnenie ceny, pri type Challenger sa dopláca 6-tisíc dolárov (asi 5 300 eur).

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia