Spoločnosť Tata Motors má priniesť jeden z najlacnejších elektromobilov už začiatkom roka 2020.

Novinky Dočkáme sa skutočne lacného elektrického SUV? Ponúknuť ho chce indická spoločnosť Tata

Foto: Tata Motors Electric Mobility

14.10. 8:30 Elektromobily nie sú cenovo také dostupné ako autá s klasickými spaľovacími motormi. Pre mnohých ľudí sú tieto vozidlá jednoducho príliš drahé, s riešením má prísť firma Tata Motors.

Už dlhé roky počúvame o naozaj dostupných elektrických autách. Ich ceny sa postupne znižujú, ale stále zostávajú výrazne nad úrovňou konkurencie so spaľovacími motormi. Na situáciu reaguje aj indická spoločnosť Tata Motors. Tá sa preslávila najmä extra typom Nano, ktorý bol svojho času najlacnejším autom sveta. Podobné ambície má na poli vozidiel poháňaných batériami.

Záplatou diery na trhu má byť model Tata Nexon, ktorý sľubuje dojazd až 300 kilometrov a rýchle nabíjanie. Okrem toho má ponúkať osemročnú záruku na všetky technológie a batérie. To ale nie je všetko, najatraktívnejšou vecou na tomto vozidle má byť cena odrovnávajúca konkurenciu. Automobilka totiž tvrdí, že elektromobil by sa mohol predávať od 19-tisíc eur. V prípade využitia dotácii môže ísť ešte nižšie.

Uvádzanou čiastkou by SUV mohlo konkurovať malým mestským modelom, aj keď ide o väčšie a praktickejšie vozidlo. Indiská spoločnosť ho aktuálne preveruje na náročných cestách v najtvrdších indických podmienkach. Tata Nexon sa tam musí vysporiadať s nedostatočnou infraštruktúrou, ale tiež s extrémnymi poveternostnými podmienkami. My sme zvedaví, čo ponúkne tento plne elektrický model a aká bude jeho finálna cena po tom, ako sa dostane do sériovej výroby. Očakávať by sme ho mali už začiatkom roka 2020.

Diskusia  ()

Video

Diskusia