Novinky Dieselgate: Policajné razie v Porsche

Foto: Porsche

19.4. 2018 10:00 Vyšetrovanie emisnej aféry sa ani zďaleka neskončilo. Tentokrát sa raziám muselo podrobiť Porsche a dvaja vysoko postavení manažéri.

Nemeckí prokurátori uskutočnili v stredu razie v 10 lokalitách na juhu krajiny v rámci vyšetrovania súčasných a bývalých manažérov automobilky Porsche, dcérskej spoločnosti koncernu Volkswagen (VW), v súvislosti s emisným škandálom dieselových vozidiel.

Prokuratúra v Stuttgarte uviedla, že razie v južných štátoch Bádensko-Württembersko a Bavorsko sú súčasťou vyšetrovania podozrení z podvodu a klamlivej reklamy. Dodala, že vyšetrovanie sa týka člena predstavenstva spoločnosti Porsche, ďalšieho člena top manažmentu a tretej osoby, ktorá už nie je zamestnaná v Porsche.

Prokurátori po celom Nemecku vyšetrujú Volkswagen aj jeho ďalšiu dcérsku automobilku Audi pre podozrenie z manipulovania s emisiami. VW sa v septembri 2015 pod tlakom amerických úradov priznal, že v jeho dieselových vozidlách je namontovaný softvér, ktorý pri testoch maskoval skutočné hodnoty škodlivých emisií oxidov dusíka.

Nemecké úrady vlani odhalili tento nelegálny softvér v modeloch Porsche Cayenne s trojlitrovým dieselovým motorom.

(TASR)

Diskusia  ()

Video

Diskusia