Nie je žiadnym tajomstvom, že Seat onedlho predstaví ďalšiu generáciu typu Leon. Vzhľadom na nedávne premiéry nových vydaní dvojice blízkych príbuzných menom Škoda Octavia a Volkswagen Golf to bude logický krok. Španieli začali na nástupcu lákať pred niekoľkými dňami, teraz vozidlo avizuje aj dcérska značka Cupra. Tá zverejnila jeho prvú fotografiu.

Obrázok štvrtého evolučného stupňa kompaktu celkom evidentne neukazuje sériový produkt, ale naznačuje jeho pretekársku verziu. Tá bude súťažiť v šampionáte TCR. Okruhový model bude evidentne disponovať masívne rozšírenými blatníkmi, ohromným strešným krídlom či zadným nárazníkom obsahujúcim obrovský difúzor. Pri klasickom aute dané prvky čakať netreba.

Leon sa opäť objaví aj na okruhoch, zapojí sa do šampionátu TCR.
Zdroj: Cupra

Okrem špecifík špeciálu ale záber sčasti ukazuje aj bočnú siluetu hatchbacku a taktiež zachytáva diódové zadné svetlá, ktoré sú prepojené tenkým pásom. Týmto riešením bude Leon pripomínať SUV Tarraco. A ako sme už mohli vidieť, nepôjde o jediný spoločný rys. Interiér má byť spolu s technickou stránkou vo veľkej miere zhodný s nemeckým a českým súrodencom. Viac sa asi dozvieme čoskoro, svetový debut štvrtej generácie španielskeho vozidla sa má odohrať 28. januára.