Volkswagen Tiguan.

Novinky Ďalšia rana pre VW Golf: Bestseller značky je Tiguan, automobilka potvrdila jeho facelift

Foto: Volkswagen

18.4. 10:00 Tiguan ukázala automobilka na dizajnovej skici naznačujúcej retuš masky chladiča, LED svetlometov i predného nárazníka.

Volkswagen Golf sa niekoľko desaťročí bezpečne držal na výslní predajných štatistík. Nedávno o svoje tradičné európske prvenstvo prišiel, tesne ho totiž prekonal Renault Clio. Okrem toho mu hrozí i strata výnimočnej pozície v rámci firemného portfólia. V budúcnosti môže jeho rolu prevziať elektromobil ID.3, už dlhšie sa však naň doťahuje typ Tiguan. Vlani súboj konečne vyhral.

Nemci v týchto dňoch informovali, že ich kompaktné SUV prekonalo významný míľnik. Z montážnych liniek už zišlo vyše 6 miliónov exemplárov. Wolfsburg len v roku 2019 vyrobil 910 926 kusov, vďaka čomu je z neho po prvýkrát globálny bestseller značky. Je to ďalšia rana pre Golf. Momentálny trend je jasný a VW naň musí reagovať. Dôležitý športovo-úžitkový produkt chce zatraktívniť prostredníctvom modernizácie.

Predná časť kompaktného SUV prejde výraznou premenou.
Predná časť kompaktného SUV prejde výraznou premenou.
Zdroj: Volkswagen

O plánovaných zmenách na populárnom vozidle vieme dlhšie, už v januári prebehla internetom prvá fotografia inovovanej verzie. Počas februára pribudol záber odhaľujúci ešte viac z dizajnu SUV. Teraz automobilka potvrdila jeho facelift, Tiguan ukázala na dizajnovej skici naznačujúcej retuš masky chladiča, LED svetlometov i predného nárazníka. Nič nové ale v podstate neprezrádza.

Okrem omladenej vizáže príde Volkswagen nepochybne s upraveným interiérom, najmä z hľadiska multimediálneho systému a technologického vybavenia. No očakávajú sa tiež zásahy pod kapotou. Ako už potvrdili fotky prototypov, paletu rozšíri plug-in hybrid GTE a nabrúsený variant Tiguan R. Okrem toho v nej môže dôjsť k ďalším zmenám. Na publikovanie oficiálnych detailov asi nebudeme čakať dlho, odohrať sa má v najbližších mesiacoch.

Diskusia  ()

Video

Diskusia