BMW radu 5.

Novinky Ďalší únik z prostredia BMW prezrádza vzhľad omladenej päťky: Facelift iste poteší mnohých

Foto: Germancarforoum

29.4. 15:00 Zásahy síce úplne nemenia identitu vozidla, no výsledok pôsobí o poznanie dravšie i modernejšie než tvár aktuálneho modelu. Od modernizácie očakávame aj nejaké technické zmeny.

Utajenie pripravovaných noviniek je dnes ohromne ťažký oriešok. Riziko odhalenia číha na viacerých frontoch a aspoň raz už na to doplatila takmer každá významná automobilka. BMW nie je výnimka. V týchto dňoch z mníchovských knižníc utieklo viacero tajomstiev. Začiatkom týždňa sa objavili prvé fotografie budúceho radu 2, krátko na to vyplavil internet zábery elektrického SUV menom iX3 a teraz tu mám opäť čosi. Ďalší únik z prostredia BMW prezrádza vzhľad omladenej päťky.

Facelift dôležitého modelu vyššej strednej triedy je očakávaná udalosť, jeho siedmu generáciu sme spoznali na jeseň roka 2016. V ostatných mesiacoch sa na cestách objavovali len sporo odeté prototypy omladenej verzie. Tie naznačili rozsah plánovaných zmien, ktorý spečaťuje únik dvojice štúdiových fotiek. Zverejnené boli na webe Germancarforum.

Tvár bavorskej päťky prešla rozsiahlymi úpravami.
Tvár bavorskej päťky prešla rozsiahlymi úpravami.
Zdroj: Germancarforoum

Mnohých iste poteší, že BMW v prípade radu 5 nepristúpilo k implementácii masívnych ľadviniek. Maska chladiča rástla len mierne. Má ostrejšie rysy a štylisticky pripomína dielec na vlajkovej lodi, pričom spoločným jazykom so sedmičkou hovoria i štíhle LED svetlomety. Retuš neobišla ani nárazník. Zásahy síce úplne nemenia identitu vozidla, no výsledok pôsobí o poznanie dravšie i modernejšie než tvár aktuálneho modelu. Toto bavorským dizajnérom naozaj vyšlo.

Vzadu bol facelift decentnejší, aspoň v prípade modelu s balíkom M Sport sa týka iba grafiky svetiel. V bočnej časti je takmer všetko po starom. Výnimkou sú disky kolies, pričom predstavený model upúta aj dvierkami zásuvky na prednom blatníku. Ide totiž o plug-in hybrid s označením 530e. Ten ponúkajú Bavori v rade 5 už teraz, nedávno sme ho skúšali s pohonom všetkých kolies.

Vzadu sa zmeny obmedzili len na grafiku svetiel.
Vzadu sa zmeny obmedzili len na grafiku svetiel.
Zdroj: Germancarforoum

Od modernizácie očakávame technické zmeny, najmä zvýšenie počtu elektrifikovaných variantov. A nepochybne neobíde ani interiér. V ňom sa asi objaví známa digitálna prístrojovka bez klasického motívu budíkov, na palubu sa okrem toho dostane aktuálny infotainment. Nejaké zmeny môžu čakať materiály i vybavenie. Dátum zverejnenia kompletných detailov nepoznáme, no vzhľadom na aktuálny únik to nemusí trvať dlho.

Diskusia  ()

Video

Diskusia