Dacia Bigster je zaujímavý koncept, ktorý by sa na viacerých svetových trhoch mohol pretaviť do formy veľkého SUV Renaultu. Ako by tento model vyzeral pod záštitou materskej značky? Grafici z KDesign AG si aktuálny výzor Bigsteru vzali do parády a použili ho ako základ pre túto vizualizáciu modelu Renault Grand Duster. Čelná maska chladiča je prebraná z crossoveru Koleos a optika svetlometov pripomína moderné Volvo. Nárazníky si ponechali minimálnu časť súčasného Dustera.

Renault Grand Duster.
Zdroj: KDesign AG

Línie kapoty majú hladký dizajn a vozidlu poskytujú dynamický postoj. Na grafickom návrhu sú vonkajšie spätné zrkadlá v aerodynamickom štýle a kľučky dverí majú realistický dizajn. Zadná časť crossoveru je takmer identická s tou, ktorú má aktuálne Volvo XC40. Sériová verzia bude zrejme vyzerať trošku inak, je však známe, že bude využívať platformu CMF-B, ktorá je základom novej Dacie Logan, Renaultu Clio, Renaultu Captur, Nissanu Juke a modelu Nissan Note.

Renault Grand Duster
Zdroj: KDesign AG

Crossover, ktorý by podľa grafikov z Kdesign mal niesť meno Renault Grand Duster, dostane benzínové motory a minimálne jeden hybridný agregát. Dieslové pohonné jednotky už v ponuke nebudú. Hlavnými konkurentmi modelu budú Škoda Kodiaq a Nissan X-Trail, takže Grand Duster by sa po svojom predstavení mohol vyšvihnúť na popredné predajné priečky, kam by ho mala potiahnuť dostupná cena.