Renault na nedávnej tlačovej konferencii zverejnil finančné výsledky za rok 2021. Po dvoch rokoch sa vrátil k čiernym číslam. Okrem bilancie roka sme sa dozvedeli aj novinky o chystanej modelovej ofenzíve elektromobilov v rámci Renaultu a Dacie.

Napríklad v roku 2022 nás čaká uvedenie modelov Mégane E-Tech či Renault Express Van v elektrickom prevedení, o rok neskôr začne na batérie jazdiť aj luxusnejšie Kangoo.

Z pohľadu noviniek bude pre dvojicu Renault a Dacia dôležitý predovšetkým rok 2024, kedy sa podľa všetkého môžeme tešiť na elektrickú verziu veľkej úžitkovej dodávky, ale zároveň aj na Renault 4, Renault 5 či športovú verziu Renaultu 5 z dielne Alpine. V roku 2025 sa Alpine ozve opäť, no tentokrát s crossoverom postavenom na platforme typu Mégane E-Tech.

Možno trochu prekvapivo sa začalo hovoriť o tom, že v roku 2024 spoznáme náhradu Dacie Spring, elektromobilu, ktorý už v Európe má na konte 46 000 objednávok, no pôvodne vznikol skôr pre potreby čínskeho trhu.

Novinka Dacie v roku 2024 už bude na mieru šitá Európanom, stáť by mala na platforme CMF-A. Samotný Luca de Meo, riaditeľ Renaultu, prezradil, že následník modelu Spring bude na dĺžku merať 3 734 mm. Pôjde teda o iné auto, avšak jeho filozofia zostane rovnaká.

Mohlo by vás zaujímať I Dacia Spring do detailu na videu: