ikona

Novinky Dacia prekvapuje: Prídu viaceré nové SUV?

Foto: Renault

4.7. 13:00 Dacia naberá na sebadôvere. Úspech Dustera nezostane bez povšimnutia, automobilka vraj príde s niekoľkými sesterskými modelmi.

Dacia Duster patrí z hľadiska predajov v Európe na trhu s SUV na absolútnu špičku. Pre Rumunov je preto škoda, že medzi vozidlami s vyššou svetlou výškou nemajú viacerých zástupcov. Zdá sa, že by sa to v najbližších rokoch mohlo zmeniť, vyhlásil riaditeľ Dacie a Renaultu v Rumunsku.

Dacia Duster Pick-up
Dacia Duster Pick-up
Zdroj: Romturingia

Cristophe Dridi uviedol, že Duster je úspešný projekt a teraz nastal čas, aby sa na svet pozreli aj jeho súrodenci. Zaujímavé pritom je, že hovorí v množnom čísle. Zdá sa teda, že môžeme očakávať príchod viac než jedného ďalšieho cenovo dostupného SUV. 

Dnes už je jasné, že príchod sedemmiestneho Dustera, ktorý na seba mal prevziať úlohu modelu Lodgy, je nereálny. Dacia na ňom údajne skutočne pracovala, zistila však, že by bol príliš drahý a klientela značky by o neho nemala záujem. Vizualizácia vytvorená nemeckým Auto Bildom však i tak môže naznačovať, ako by asi rumunské SUV v budúcnosti mohli vyzerať.


Pozrite si možné verzie Dusteru v galérii


Najhorúcejším kandidátom na doplnenie rumunského bestselleru je aktuálne Duster pick-up, o ktorom sa v kuloároch hovorí už dlhšie. Tentokrát by ho automobilka mala skutočne začať vyrábať, stane sa tak plnohodnotným rozšírením vznikajúcej modelovej rodiny. 

Ďalším potenciálnym variantom by podľa viacerých zdrojov mohlo byť SUV-kupé spriaznené s typom Renault Arkana. To ešte nie je všetko, v kuloároch sa hovorí i o elektrifikovanej verzii rumunského SUV. Dnes vieme, že s pick-upu sa dočkáme takmer určite. Ďalší súrodenci Dusteru sú zatiaľ zahalení rúškom tajomstva.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia