V posledných mesiacoch vylepšilo svoje logo niekoľko značiek, najvýraznejšou zmenou prešiel azda Peugeot so svojim levom. Dacia sa rozhodla, že nastal ten správny čas na revíziu vlastného znaku a prvé náznaky odhalila koncepcia Bigsteru. 

Nový symbol na prvý pohľad vyzerá ako ležiace X, no v skutočnosti sú to dve štylizované písmená D a C. Obe písmená sú hranaté, vďaka čomu pôsobí dizajn oveľa agresívnejšie a robustnejšie ako súčasné logo. Nová ochranná známka automobilky podľa dostupných informácií Renaultblogu nepríde až v roku 2025 s predstavením Bigstera, ale už budúci rok. 

Prvým modelom, ktorý bude s hrdosťou niesť nový rumunský odznak, by mohlo byť nové sedemmiestne SUV, ktoré nahradí minivan Lodgy. Na fóre Renaultblog a tiež uvádza, že v budúcnosti by mohla byť tou správnou farbou pre logo Dacie zelená, nie modrá ako doposiaľ.  Nový znak je súčasťou zamýšľanej zmeny imidžu spoločnosti, keďže značka už nechce byť naďalej vnímaná výlučne ako lacný výrobca. Chce pôsobiť seriózne, no stále chce ponúkať dostupné autá za nízke ceny.