Veľmi šikovne vyriešila Dacia otázku základného infotainmentu. Ten nemá žiadnu obrazovku, namiesto toho sa spolieha na smartfón umiestnený na špecifickom držiaku uprostred palubnej dosky. Pomocou jeho displeja možno ovládať viaceré funkcie vozidla. Systém môže fungovať cez kábel USB alebo bezdrôtovo skrz Bluetooth, pričom ovládať sa dá aj pomocou tlačidiel na volante a za ním. 

Základný multimediálny systém vyriešili Rumuni netradične.
Zdroj: Dacia

Výrobca nazval toto riešenie Media Control a dodáva k nemu dva reproduktory. Pre ľudí nenaháňajúcich čo najnižšiu cenu ponúkne automobilka verziu Media Display. Tá využíva 8-palcovú obrazovku, ktorá je naklonená o 8 stupňov smerom na vodiča. Systém podporuje rozhrania Apple CarPlay a Android Auto. Vybavený je štvoricou “reprákov”, kým top variant Media Nav ich má šesť. Okrem navigácie prináša podporu bezdrôtového zrkadlenia obrazu.

Ak niekomu centrálny displej nestačí, môže ju doplniť o držiak na smartfón. Vedľa prístrojového panela sa zasa nachádza USB port vhodný na jeho nabíjanie či pripojenie palubnej kamery. Multimediálne vybavenie sa teda zlepšilo, pričom Dacia urobila pokrok aj v ďalších ohľadoch. Okrem parkovacích senzorov na oboch koncoch karosérie ponúkne aj zadnú kameru, vyhrievanie predných sedadiel či bezkľúčový systém využívajúci kartu známu z modelov materskej značky Renault.

Tretia generácia sa zlepšila aj z hľadiska bezpečnosti.
Zdroj: Dacia

Súčasťou vybavenia bude šesť airbagov, ktoré mali prispieť k zvýšeniu pasívnej bezpečnosti. K tej aktívnej zasa prispejú modernejší asistenti. Nové modely dostali prednárazový systém pracujúci v rozmedzí 7 až 170 km/h a sledovanie mŕtveho uhla funkčné od 30 do 140 km/h, nechýba pomocník pri rozjazde v kopci. Mimochodom, na palube je elektrický posilňovač riadenia namiesto hydraulického a vyššie verzie budú mať elektronickú parkovaciu brzdu. Ide o ďalší doposiaľ nevídaný prvok.