Rumunská automobilka si na koniec septembra nechávala aj odhalenie interiéru, ktoré jej však sčasti prekazilo publikovanie fotografie prezrádzajúcej jeho základné tvary. Dnes sme kabínu spoznali oficiálnou cestou. Má pomerne jednoduchý moderný dizajn, ktorému dáva trochu šťavy textil na palubnej doske a paneloch dverí. Kruhové výduchy ventilácie sú minulosť. Okrúhly tvar však majú ovládače klímy, ktoré poznáme z typu Duster. Rovnako ako štvorramený volant a pár ďalších detailov. Neprekvapí ani vyšitý podpis Stepway či oranžové detaily, ktorými takto označený verzia disponuje.

Palubnej doske môže dominovať 8-palcový displej infotainmentu.
Zdroj: Dacia

Oproti minulosti bude interiér noviniek priestrannejší, Dacia hovorí o 42 extra milimetroch pre kolená vzadu sediacich pasažierov. Narástol tiež batožinový priestor. Sandero ponúka objem 328 litrov, Logan o rovných 200 litrov viac. Nakladacia hrana sa oproti minulosti znížila o 19 mm. Štvordverový model ponúka aj organizér, pomocou ktorého možno kufor rozdeliť na štyri časti. Päťdverový má zasa falošnú podlahu s dvomi polohami.

V prípade sedanu spomína automobilka aj “lietadlové” stolíky na chrbtoch predných sedadiel, ktoré majú držiak na pohár a nastaviteľnú dĺžku. Upraviť ju možno v rozmedzí 70 mm. Rumunské modely teda okrem tradičného priestoru a rozumnej ceny lákajú aj na geniálne praktické detaily, ktorými sa zvykne tradične pýšiť najmä Škoda.

Na praktické detaily sa kládol väčší dôraz než doteraz.
Zdroj: Dacia

Poteší aj fakt, že Dacia použila v interiéri nové sedadlá sľubujúce viac pohodlia i bezpečnosti vďaka novým hlavovým opierkam. Medzi prednými sedadlami sa môžu objaviť dve individuálne lakťové opierky alebo jedna spoločná obsahujúca pod sebou schránku. Má objem 1,4 litra a prispieva k odkladacím priestorom ponúkajúcim dovedna 21 litrov.