Rumuni majú aktuálne vo svojich rukách veľmi silné karty. Novo-predstavené modely Logan a Sandero dokazujú, že skutočne vedia využiť potenciál dostupného auta a pridať mu podmanivý šmrnc. Aj keď zrejme Dacia segment nízko-nákladových vozidiel nikdy neopustí, nemusí to výlučne znamenať dištanc od prepracovanejších vozidiel. Podobne na tom bude crossover, ktorý uvidíme už túto jeseň.

Sedemmiestne SUV Dacie novej generácie na vizualizácii nemeckého Auto Bildu.
Zdroj: Auto Bild

7-miestny Bigster ponúkne Dacia začiatkom roku 2022, ale ešte predtým uvedie k životu niečo, čo bude vystupovať veľkosťou medzi kombi a karavanom. Rodinný crossover bude využívať novú platformu CMF-B. Na ukážke je vidieť, že zovňajšok zdieľa mnoho tvarov s novým Sanderom. Azda najvýraznejším prvkom sú tenšie svetlomety, ktoré sú spojené s maskou chladiča. Nedajte sa však oklamať, od predných dverí po zadné je všetko úplne prepracované.

Pod kapotou ale čistú naftu nečakajte, v modeloch budúcnosti dostanú priestor hybridy. Do nového vozidla by sa mal dostať hybridný systém 1,6 E-Tech, ktorý poznáme z Renaultu Clio, ale zrejme bude v prepracovanej verzii. Musí sa jednať o dostupné auto, takže možno bude chýbať funkcia rekuperácie prostredníctvom brzdového pedálu. Určite budú na výber aj aktuálne agregáty TCe s výkonom 95 kW (130 k) alebo 66 kW (90 k).