Dacia bola založená Rumunmi v roku 1968, keď bola jednou zo značiek z východoeurópskeho bloku. V tom čase bolo nepredstaviteľné, aké predajné výsledky Dacia jedného dňa dosiahne v celej Európe. V roku 1999 ju prevzal Renault a o päť rokov neskôr začal ponúkať na trhu racionálne orientované a lacné autá.

Predajné výsledky však prekvapili aj stratégov v Paríži. Dacia sa stala silnou aj na mnohých západoeurópskych trhoch, Sandero je tam už dlhé roky najpredávanejším autom. Teraz Dacia v rumunskej továrni Mioveni vyrobila svoje 10-miliónte auto - Duster Extreme SE. Dacia pri tejto príležitosti odhalila informácie, že spomedzi desiatich miliónov predaných áut bolo najviac modelov Sandero, ktorým patrí až 2,6 miliónový podiel.

Úspešná bola kedysi aj Dacia 1300 (2,1 milióna), no tento model patrí do počiatočného obdobia značky, ktorá ho začala vyrábať v roku 1969 a bol skutočnou vzpruhou pre rumunský automobilový priemysel. Tretím najpredávanejším modelom Dacie je Duster (2,1 milióna), s ďalšími 1,95 miliónmi je tu Logan. Logan bol tiež súčasne prvým modelom Dacie od roku 2004, ktorý si vzal do parády Renault.