Novinky Cupra ako samostatná značka

26.2. 2018 9:00 Toto všetko by mal stelesňovať nový model CUPRA Ateca.

Práve nové logo, ktoré už bolo odhalené pred niekoľkými týždňami, by svojou symbolikou malo pripomínať indiánsky kmeňový znak a reprezentovať hodnoty, ktoré chce nová značka sprostredkúvať: vášeň, precíznosť, rozhodnosť a odvahu. Španielska automobilka prezentuje cieľovú skupinu pre novú značku ako mimoriadnych ľudí preferujúcich rovnaké hodnoty: jedinečnosť, eleganciu a výkon.

Jeho benzínový štvorvalec 2.0 TSI dosahuje výkon 221 kW (300 k). Ide o jeden z najmodernejších motorov na trhu, ktorý je vybavený filtrom tuhých častíc a spĺňa najnovšie emisné normy. Štandardne sa kombinuje s novovyvinutou 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG.

CUPRA Ateca má sériovo systém pohonu všetkých kolies 4Drive, ktorý analyzuje v reálnom čase adhézne podmienky, ako aj rýchlosť vozidla, otáčky jednotlivých kolies, polohu volantu, spôsob jazdy vodiča alebo zvolený jazdný režim a podľa toho adaptívne rozdeľuje krútiaci moment na kolesá.

 
Cupra ako samostatná značka
 Nová CUPRA Ateca, autor: Cupra

Pri pohľade na Atecu dominujú lesklé čierne detaily: lišty strešného nosiča, vonkajšie spätné zrkadlá, rámy okien, disky kolies, maska chladiča, predný a zadný difúzor, ako aj spojler okolo zadného okna. Výkonná brzdová sústava s čiernymi brzdičmi, športový zadný nárazník, logo CUPRA medenej farby na dverách batožinového priestoru, dva páry koncoviek výfuku okolo zadného difúzora a exkluzívne 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny s logom CUPRA majú zvýrazňovať športový a elegantný vzhľad. Na výber bude šesť farieb laku karosérie: Energy Blue, Velvet Red, Brilliant Silver, Rodium Gray, Magic Black a Nevada White.

Výplne dverí sú čalúnené alcantarou, na dekoračných lištách na prahoch dverí je osvetlené logo CUPRA. Aj sedadlá sú čalúnené čiernou alcantarou so sivými stehmi, bočné časti sedadiel sú potiahnuté kožou s karbónovým efektom. Sivé stehy má aj poťah športového multifunkčného koženého volantu a voliaca páka prevodovky DSG. Pedále majú hliníkové vyhotovenie, ovládacie prvky automatickej klimatizácie a stredová konzola majú lesklé čierne vyhotovenie. Logo CUPRA sa opakuje na volante, rohožkách, kľúči vozidla a uvítacej obrazovke multimediálneho systému.

 
Cupra ako samostatná značka
 Nová CUPRA Ateca, autor: Cupra

Lahôdkami v ponuke prvkov vybavenia na želanie sú napríklad komplet Performance Pack s brzdami Brembo zväčšeného priemeru, karbónový dizajnový komplet na karosériu (zadný nárazník a kryty spätných zrkadiel), karbónový komplet do interiéru (karbónový prístrojový panel) a kožené sedadlá. Exkluzívne škrupinové sedadlá CUPRA budú k dispozícii od polovice roka 2019.

Vďaka svojmu nízkemu ťažisku a podvozku s adaptívnymi tlmičmi a progresívnym riadením s elektromechanickým posilňovačom má nový model CUPRA Ateca fantastické jazdné vlastnosti a mimoriadnu dynamiku: z 0 na 100 km/h zrýchľuje za iba 5,4 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 245 km/h.

 
Cupra ako samostatná značka
 Nová CUPRA Ateca, autor: Cupra

Na minulotýždňovom podujatí v Barcelone nová značka predstavila dizajnové štúdie CUPRA Ibiza a CUPRA Arona. Aj keď tieto automobily neboli ešte potvrdené ako súčasť sortimentu CUPRA, dávajú podľa nás zmysel. Okrem zavádzania nových modelov bude CUPRA pokračovať aj v tradícii automobilového športu účasťou v seriáli TCR. Zákazníci ho budú môcť zažiť v sieti vyše 260 špeciálne vybraných predajcov v celej Európe, kde si bude získavať nových fanúšikov.

Zdroj: andrej ježo
Diskusia  ()

Video

Diskusia