Continental v nemeckom Rodingu.
TASR
TASR

Novinky Continental zastaví výrobu niektorých súčiastok a prepustí 5 000 ľudí, Slováci sa báť nemusia

Foto: Continental

21.11. 10:00 Prepúšťanie v medzinárodnej firme by sa malo týkať aktivít mimo gumárenského priemyslu.

Nemecký výrobca komponentov pre automobily Continental v stredu oznámil, že zredukuje výrobu v divízii motorov, pretože prísnejšie emisné pravidlá ohrozujú dopyt po komponentoch pre spaľovacie motory. V dôsledku toho zruší do roku 2028 približne 5 040 pracovných miest. Gumárenského priemyslu by sa tento krok dotknúť nemal, Slováci sa teda báť nemusia. Globálneho dodávateľa autokomponentov, ktorý zamestnáva viac ako 240 000 ľudí, zasiahol pokles dopytu po osobných automobiloch a posun od áut na benzín a naftu smerom k elektromobilom.

Spoločnosť Continental uviedla, že v roku 2024 zatvorí svoj závod v nemeckom Rodingu, ktorý vyrába hydraulické komponenty pre benzínové a naftové motory, čo znamená stratu približne 520 pracovných miest. Ďalších 850 pracovných miest je ohrozených v závode v nemeckom meste Limbach-Oberfrohna po ukončení výroby komponentov pre dieselové motory v roku 2028 a 2 200 pracovných miest v nemeckom meste Babenhausen, uviedol Continental.

V Newport News v Spojených štátoch amerických plánuje Continental v roku 2024 zastaviť výrobu hydraulických komponentov pre benzínové motory. O prácu tak príde 720 ľudí. V talianskej Pise zruší 750 pracovných miest po zastavení výroby komponentov pre benzínové motory v roku 2028. Spoločnosť Continental uviedla, že začne rozhovory so zástupcami robotníkov aj v španielskom Rubi, kde vyrába analógové zobrazovacie systémy. Približne 760 ľudí pracuje v závodoch spoločnosti Continental v Rubi.

TASR
autor TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia