ikona

Novinky Čo ukázal Ford vo svojej novej reklame?

Foto: Ford

24.10. 2018 11:19 Severoamerická automobilka podľa všetkého avizuje elektrické SUV i hybridný model Mustang, ktorý by mohol využiť osemvalec.

Prezentačných spotov nie je nikdy dosť. Ford si dôležitosť tohto marketingového nástroja dobre uvedomuje, na internete publikuje rôzne videá promujúce jeho produkty ako na bežiacom páse. To najnovšie však vyvolalo nečakaný rozruch. Nejde pritom o herca Bryana Cranstona ani posolstvo, že budúcnosť treba postaviť. Dôležité sú dva krátke zábery.

Táto predná časť podľa nás patrí elektromobilu Mach 1
Táto predná časť podľa nás patrí elektromobilu Mach 1
Zdroj: Ford

Čo teda ukázal americký výrobca vo svojej novej reklame? S istotou to povedať nemožno, ale pravdepodobne naznačil hybridný Mustang a tvár elektrického SUV Mach 1. Zatiaľ vo forme vizualizácií. V prvom prípade ukazuje modro sfarbená trojrozmerná grafika priestor pod kapotou auta, ktorý nečakane zachytáva motor V8. Doteraz sa pritom hovorilo o spojení elektriny s 2,3-litrovým agregátom EcoBoost. Osemvalcový scenár by bol prekvapujúci, no video nemožno brať ako dôkaz o jeho realizácii.

V ďalšej sekunde sa v spote mihne predná časť vozidla, ktoré evidentne spadá medzi elektromobily. Jasným indikátorom je absencia klasickej masky chladiča. Tú nahradil jednoliaty dielec obsahujúci podsvietené logo cválajúceho žrebca a podľa mnohých preto ide o elektrický Mustang. Táto verzia však podľa nás veľmi reálna nie je. Väčšiu šancu dávame tomu, že ide o tvár pripravovaného SUV. Ford už v minulosti hovoril o inšpirácii ikonickým americkým športovcom. A aktuálne to vyzerá, že okrem niektorých dizajnových riešení prevezme novinka aj jeho typické symboly.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia