ikona

Novinky Grand Tour: Pirátsky najsťahovanejší program

Foto: Amazon

12.12. 2016 18:17 Známe trio v zložení James May, Richard Hammond a Jeremy Clarkson už takmer pred mesiacom svetu predstavilo svoju novú šou. Tá vo svete vyvolala obrovský záujem, nelegálne sa k nej dostali milióny ľudí.

Bývalí protagonisti Top Gearu 18. novembra rozbehli úplne novú šou. Po búrlivom odchode z televízie BBC sa chalani dali opäť dokopy pod značkou Amazon Prime. Ide o internetovú televíziu a práve tento fakt so sebou prináša jedno veľké riziko. Aj keď za samotnú službu sa platí približne 8 eur mesačne, k jej obsahu sa dá dostať aj inými cestičkami.

Britský denník Daily Mail informoval o tom, že prvé tri časti relácie boli dokopy stiahnuté takmer 19 miliónov krát, čo je dokonca viac než v prípade populárneho seriálu The Game of Thrones. Dá sa pritom predpokladať, že dosah nelegálnych kópií je podstatne väčší, keďže mnoho z nich sa dostalo na stránky, kde sa dajú pozerať online bez sťahovania. Predpokladá sa, že Amazon kvôli množstvu nelegálnych divákov len počas pilotného dielu prišiel takmer o štyri milióny eur.

Treba však povedať, že podiel na tomto obrovskom čísle má aj fakt, že k motoristickej relácii sa na Slovensku legálne dostanete len veľmi ťažko. Podobná situácia panuje aj v iných štátoch s výnimkou USA, Veľkej Británie, Nemecka, Rakúska či Japonska. The Grand Tour však vyvoláva rozruch po celom svete, preto sa nemožno diviť faktu, že si ho nelegálne sťahuje najväčšie množstvo ľudí v histórii. V priebehu tohto mesiaca by sa šou mala oficiálne dostať aj na Slovensko.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia