ikona

Novinky Citroën už pripravuje oslavy storočnice

Foto: Citroën

6.10. 2018 12:00 Francúzi chystajú na budúci rok premiéru dvoch konceptov. Jeden prinesú do Ženevy, ďalší predstavia na autosalóne v Šanghaji.

Najstarším menom na poli štyroch kolies je Mercedes-Benz, korene tejto prémiovej nemeckej značky siahajú k prvému osobnému vozidlu vôbec. Od jeho vzniku už uplynulo vyše 130 rokov. Stovku má za sebou veľa ďalších firiem, napríklad BMW, Ford, Peugeot či Škoda. Do klubu sa na budúci rok Citroën. Automobilka už teraz pripravuje oslavy storočnice, čo prezradila v Paríži.

Svoje budúcoročné jubilejné štúdie už automobilka poodhalila
Svoje budúcoročné jubilejné štúdie už automobilka poodhalila
Zdroj: Citroën

Francúzska spoločnosť si svoje jubileum pripomenie dvojicou konceptov. Jeden predvedie na marcovom ženevskom autosalóne, ďalší ukáže verejnosti o mesiac neskôr v Šanghaji. Ich označenia zatiaľ neprezradila. V prvom prípade má ísť o víziu mestskej mobility, kým vozidlo pripravované na čínsku pôdu bude zamerané na maximálny komfort. Ďalšie detaily nevieme.

Citroën síce neprezradil žiadne podrobnosti, no obe vozidlá načrtol fotografiami. Na výstavisku v Ženeve evidentne ukáže štúdiu s oranžovo-čiernym lakovaním. Disponovať asi bude netradičnou náhradou kľučky v podobe modrého tiahla, aspoň to naznačuje prvotný obrázok. Šanghajský prototyp sa pravdepodobne zaradí do autonómnej skupiny. Jeho fotka totiž zachytáva akési senzory, ktoré najskôr patria systémom určeným na samostatné jazdenie. Viac sa dozvieme na budúci rok.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia