Citroën E-Berlingo

Novinky Citroën E-Berlingo: Dojazd 170 kilometrov

Foto: Citroën

24.3. 2017 10:46 Francúzsky van vyzerá navonok takmer rovnako ako štandardné vyhotovenia, no poháňa ho elektromotor s výkonom 49 kW (67 k).

Peugeot vo februári predstavil elektrickú verziu typu Partner Tepee, s mesačným odstupom teraz nasleduje jeho súrodenec značky Citroën. V batériovom vyhotovení sa volá E-Berlingo Multispace. Postavený je podľa rovnakého receptu ako koncernový príbuzný, debut teda nepriniesol žiadne prekvapenia. Spoločný je tiež jesenný termín príchodu do obchodov.

E-Berlingo má techniku zhodnú so súrodencom Peugeot
E-Berlingo má techniku zhodnú so súrodencom Peugeot
Zdroj: Citroën

Novinka vyzerá navonok takmer rovnako ako štandardné vyhotovenia typu Berlingo. Poznávacími znakmi sú akurát početné symboly hovoriace o pohone s nulovými lokálnymi emisiami, ale tiež kryt zásuvky umiestnený v pravom blatníku na spolujazdcovej strane. To je všetko. Ani v interiéri vanu nemožno hovoriť o zásadných zmenách, ide akurát o prístrojový panel či ovládacie prvky.

Technika francúzskej dvojice je zhodná, E-Berlingo teda poháňa elektromotor s výkonom 49 kW (67 k) a krútiacim momentom 200 Nm. Šťavu čerpá z akumulátora ponúkajúceho kapacitu 22,5 kWh. Podľa normy NEDC to stačí na akčný rádius 170 kilometrov, pričom na rýchlonabíjačke je polovica dojazdu dostupná v priebehu štvrťhodiny. Za dvojnásobný čas ide o 80 percent. Pri štandardnom domácom režime to trvá dlhšie, na kompletné nabitie potrebuje Citroën osem hodín.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia