ikona

Novinky Čistý zisk Volvo Cars klesol v 1. kvartáli o pätinu

Foto: Volvo

26.4. 12:00 Tržby spoločnosti sa však v 1. kvartáli výrazne zvýšili. Dosiahli 62,9 miliardy SEK, čo predstavuje medziročný rast takmer o 11 %.  

Automobilka Volvo Cars zaznamenala za 1. štvrťrok pokles čistého zisku o 20 %. Jej výsledky čiastočne ovplyvnila vyššia konkurencia a čiastočne dovozné clá.

Firma, ktorú kontroluje čínska spoločnosť Zhejiang Geely Group, uviedla, že čistý zisk za prvé tri mesiace tohto roka dosiahol 2 miliardy švédskych korún (190,46 milióna eur). V rovnakom období minulého roka zaznamenala spoločnosť zisk 2,5 miliardy SEK.

"Výsledky ovplyvnil zvýšený cenový tlak na viacerých trhoch, ako aj vyššie clá," povedal šéf spoločnosti Hakan Samuelsson, pričom poukázal na konflikt medzi USA a Čínou. Prevádzkový zisk klesol o 19,3 % na 2,92 miliardy SEK.

Tržby spoločnosti sa však v 1. kvartáli výrazne zvýšili. Dosiahli 62,9 miliardy SEK, čo predstavuje medziročný rast takmer o 11 %.  

Už skôr firma oznámila rast predaja za 1. štvrťrok, keď zvýšila predaj v Číne, Európe aj USA. Celkovo predala 161.320 áut, čo medziročne predstavuje rast o vyše 9 %.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia