ikona

Novinky Čína znovu úraduje: Superb na ďalších foto

Foto: info.xcar.com.cn

21.5. 16:37 Škoda odhalí už o dva dni v Bratislave svoju omladenú vlajkovú loď, krátko pred debutom unikli nové zábery jej čínskej verzie.

V ostatných rokoch sa Čína zaradila medzi hlavné zdroje utajovaných materiálov týkajúcich sa pripravovaných automobilov. Veľkú rolu v tom zohral fakt, že mnohé zahraničné značky tam svoje vozidlá vyrábajú. Na internet sa následne dostávajú fotografie prvých exemplárov ešte pred oficiálnym odhalením. Najľudnatejšia krajina sveta teraz znovu úraduje, prináša inovovaný Superb.

Takto by mal inovovaný Superb vyzerať aj v Európe
Takto by mal inovovaný Superb vyzerať aj v Európe
Zdroj: info.xcar.com.cn

Vzhľad omladenej vlajkovej lode značky Škoda sme vďaka čínskym záberom spoznali už v druhej polovici januára. Teraz prichádza na ďalších foto. Kvarteto obrázkov zachytáva lokálnu verziu, ale európsky model by sa od nej nemal zásadne odlišovať. Okrem znakového písma na veku batožinového priestoru mu asi bude chýbať len štítok na rozhraní blatníkov a predných dverí.

Čerstvé zábery ponúkajú dobrý pohľad na upravenú masku chladiča, ktorá sa bude dotýkať prepracovaných LED svetlometov, i nárazník delený pochrómovaným prvkom obsahujúcim diódové hmlovky. Lesklý kov prepojí aj modifikované koncové svetlá s dynamickými smerovkami. A chýbať asi nebude ani na zadnom nárazníku, ktorý obsahuje imitáciu integrovaných výfukových koncoviek. Fotky zachytávajú aj nový dizajn diskov kolies.

Zásadnou technickou novinkou bude plug-in hybrid
Zásadnou technickou novinkou bude plug-in hybrid
Zdroj: info.xcar.com.cn

Čínske zdroje uvádzajú, že úpravy bodykitu prinesú kozmetické predĺženie o 8 mm. Šírka má narásť o jediný milimeter. Na ázijskom trhu má byť Superb dostupný s 1,4-litrovým benzínom dosahujúcim 110 kW (150 k) a motorom 2.0 TSI naladeným na 137 kW (186 k) alebo 162 kW (220 k), jedinou prevodovkou bude asi sedemstupňová dvojspojka. Európania dostanú omnoho väčší výber.

Na všetky detaily o facelifte českej vlajkovej lode nebudeme čakať dlho. Mladá Boleslav už na jeho premiéru upozornila aj videom prezrádzajúcim prípravu verzie Scout, ktoré je pravdepodobne posledné. Debut omladeného modelu sa totiž odohrá už vo štvrtok v Bratislave.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia