Mnoho z nás sa iste diví, že veľa hyperáut sa len príležitostne používa na účel, na ktorý boli navrhnuté. Väčšina zákazníkov kupuje tieto klenoty ako investíciu a je to tak, že zatiaľ čo bežné autá, ktoré si vy alebo ja môžeme kúpiť v autorizovaných predajniach, enormne klesnú na cene, len čo ich vytiahneme z predajne, exkluzivita a špecifikácie hyperšportov umožňujú presný opak.. Ale Bugatti nás tentokrát príjemne prekvapilo.

Keďže produkcia dosiahla polovicu svojho cieľa, s exemplárom s číslom 30 natočilo Bugatti krátke video. V ňom ukazuje Pur Sport ako svojho najagilnejšieho člena v manévri, ktorý dostal názov „Drifting The C“. Ide o driftovanie a vytváranie stopy na asfalte v tvare ikonickej bočnej línie modelu. Keď bol pokročilý systém pohonu všetkých kolies pripravený využiť výkon 1 500 k a 1 600 Nm z 8,0-litrového motora W16, išli na vec. Výzvou pre Chiron Pur Sport a jeho skúseného jazdca, popredného podvozkového a vývojového inžiniera Bugatti, bolo pustiť sa do kontrolovaného driftu všetkých štyroch kolies a vytýčiť dokonalý oblúk, ktorý by vytvoril slávnu líniu C Bugatti. Výsledok? Určite si ho pozrite na videu.

Bugatti Chiron Pur Sport.
Zdroj: Bugatti

Viac o samotnom Bugatti Chiron Pur Sport

Po modeli Chiron Super Sport 300+, ktorý bol vyšľachtený na maximálnu rýchlosť, išiel Pur Sport opačnou cestou – maximálnej agility a ovládateľnosti. A to nie je vôbec ľahké pri aute, ktorého motor a prevodovka vážia 800 kilogramov. Maximálna rýchlosť? Nie je až tak dôležitá. A preto je elektronicky obmedzená na 350 km/h. Toto rozhodnutie však dalo inžinierom slobodu. Napevno nainštalovaný zadný spojler šírky 1,90 metra, magnéziové disky kolies (oproti sérii ušetria až 16 kg), namiešaná zmes športových pneumatík Michelin a predovšetkým kompletne nová geometria podvozka s negatívnym odklonom 2,5 stupňa (toľko majú inak len pretekárske špeciály) sa postarajú o to, že Pur Sport vo fabrike interne prezývajú „Raketové auto“.

Mohlo by vás zaujímať: