24. mája 2022 uplynie 50 rokov od založenia divízie BMW M GmbH. Takmer pred štvrť rokom už dcérska spoločnosť BMW Group začala na svojich aktuálnych produktoch preukazovať zmysel pre tradíciu a ducha výročia. Ako alternatíva ku konvenčnému znaku BMW signalizuje vášeň pre preteky a korene značky BMW M. Táto ponuka v histórii BMW M bude k dispozícii na objednanie iba od konca januára 2022. Okrem emblémov bude pre vybrané modely v jubilejnom roku 2022 v ponuke aj 50 ikonických a historicky významných lakov BMW M. Nezameniteľné farby ako žltá Dakar Yellow, oranžová Fire Orange, fialová Daytona Violet, modrá Macao Blue, červená Imola Red alebo matná modrá metalíza Frozen Marina Bay Blue odkazujú na rôzne obdobia 50-ročnej histórie BMW M. 

Logo BMW s posunutými polkruhmi v modrej, fialovej a červenej farbe bolo prvýkrát použité v roku 1973 na pretekárskom aute spoločnosti BMW Motorsport GmbH, ktorá vznikla iba rok predtým. V roku 1978 a pri debute modelu BMW M1 nasledovali tri farebné pruhy zošikmené doprava a opierajúce sa o písmeno M. Legendárny model BMW M1 bol jediným vysokovýkonným sériovým vozidlom BMW M, ktoré okrem loga s tromi farebnými pruhmi nieslo aj znak historického motoristického športu. V oboch logách modrá odkazuje na značku BMW, zatiaľ čo červená symbolizuje preteky a fialová vyjadruje spojenie medzi nimi. Fialová medzičasom ustúpila tmavomodrej a BMW Motorsport GmbH pôsobí od roku 1993 pod názvom BMW M GmbH. 

V 50. roku svojej existencie je spoločnosť úspešnejšia ako kedykoľvek predtým a pôsobí ako svetový líder na trhu v segmente výkonných a vysokovýkonných automobilov. „S klasickým emblémom BMW Motorsport by sme sa s fanúšikmi značky radi podelili o našu radosť z výročia BMW M GmbH,“ hovorí Franciscus van Meel, predseda predstavenstva BMW M GmbH. „Máme pred sebou skvelý rok, ktorý oslávime jedinečnými produktovými vrcholmi a vzrušujúcimi výkonmi. M sa dlho považuje za najsilnejšie písmeno na svete a v roku výročia našej spoločnosti je ešte silnejšie ako kedykoľvek predtým."

Divízia BMW M GmbH sa v roku 2021 usiluje o ďalší predajný rekord. Jej výkonné automobily sa celosvetovo tešia neustále rastúcej popularite, ktorú v jubilejnom roku podporia významné novinky. Spoločnosť v priebehu roka 2022 prvýkrát uvedie na trh model BMW M3 Touring. Obzvlášť na výkon orientovaní fanúšikovia značky sa navyše môžu tešiť na špeciálny model radu BMW M4 Coupé. Nástupca úspešného BMW M2 je už tiež v pokročilom štádiu procesu sériového vývoja. Paralelne sa vpred posúva aj elektrifikácia značky BMW M. V jubilejnom roku príde na trh prvý elektrifikovaný vysokovýkonný model v histórii BMW M GmbH.