Škoda Fabia.

Badge photostory Čerstvé informácie o autách budúcnosti: Témou je nová Škoda Fabia i SUV značky Ferrari

Foto: Škoda

1.11. 10:00 KLEBETY TÝŽDŇA | Bentley chystá predĺženú verziu typu Bentayga, Mercedes-AMG One môže mať vyše 1 200 koní a Porsche začalo testovať Macan druhej generácie s elektrickým pohonom.

Tohtoročný september bol vo svete štyroch kolies napriek absencii jesenného autosalóna veľmi plodný, v októbri bolo dianie z hľadiska počtu debutov pokojnejšie. Vývojové prototypy však z ciest nezmizli. Nestíchli ani zákulisné zdroje, vďaka ktorým si môžeme opäť zosumarizovať čerstvé informácie o autách budúcnosti.

V ostatných týždňoch sme sa dozvedeli napríklad to, že Bentley chystá predĺženú verziu typu Bentayga. Počas testov sa okrem toho predviedol model Hyundai Kona N. Ferrari vypustilo na cesty záhadný maskovaný hyperšport, ale odfotiť sa podarilo i testovací exemplár prvého SUV tejto značky. Jeep zasa neutajil prípravu na facelift modelu Compass.

Mercedes-AMG môže mať podľa aktuálnych správ výkon vyše 1 200 koní. Porsche začalo testovať Macan druhej generácie s elektrickým pohonom, ale asi aj terénne orientovanú verziu kupé 911. Range Rover zasa pracuje na predĺženej verzii typu Evoque. Témou je aktuálne tiež nová Škoda Fabia či menší brat modelu SSC Tuatara, ktorý si robí nároky na titul najrýchlejšieho auta vôbec.

Informácie uvedené v článku nie sú oficiálne, automobilky ich zatiaľ nepotvrdili. 

Použité fotografie sú ilustračné.

Video

Diskusia