ikona

Novinky Celkom nová Supra už je plne odhalená

Foto: supramkv.com

5.1. 10:49 Na internete sa dostali kompletné fotky japonského kupé, ktoré opäť potvrdzujú malé zmeny základných tvarov oproti konceptu.

Medzi najočakávanejšími debutmi roka 2019 má svoje pevné miesto Toyota Supra. Japonský gigant uvedie počas detroitského autosalóna piatu generáciu tohto kupé, ktorá príde do ponuky po dvanásťročnej pauze. Vozidlo vyvíjané spoločne s BMW sprevádzajú veľké očakávania. Z hľadiska dizajnu však nie je na čo čakať, celkom nová Supra už je plne odhalená.

Aj bočné partie športovej novinky sú tvarovo verné štúdii
Aj bočné partie športovej novinky sú tvarovo verné štúdii
Zdroj: supramkv.com

Počas decembra publikovalo fórum supramkv.comzábery nemaskovanej tváre auta a po dvoch týždňoch taktiež veľkú časť zadných partií. Tento zdroj teraz ako prvý publikoval kompletné fotografie. Nemecká pobočka ich mala poslať e-mailom ľuďom, ktorí sa zapísali na čakaciu listinu. Iste s podmienkou nezverejnenia obrázkov. No ako to už býva, na internet sa aj tak dostali.

Už predtým zverejnené fotky dokumentovali tvarovú vernosť konceptu FT-1 prezentovanému v Detroite pred piatimi rokmi: s výnimkou špeciálnych spätných zrkadiel, priehľadnej kapoty a zakončení výfukov integrovaných do nárazníka sú základné línie nedotknuté. Do finálnej formy sa nakoniec dostanú aj otvory na predných blatníkoch i dverách. Oproti konceptu sú skromnejšie dimenzované, k otázke ich funkčnosti sa budeme môcť vyjadriť až neskôr.

Výrazným dizajnovým prvkom sú svalnaté zadné blatníky
Výrazným dizajnovým prvkom sú svalnaté zadné blatníky
Zdroj: supramkv.com

Obrázky ukazujú červený exemplár japonskej ikony, na ktorom dobre vynikajú čierne spojlery v spodnej časti. Pravdepodobne nepôjde o základné vybavenie. Na tabuľkách tohto kusu môžeme vidieť logá Gazoo Racing, malo by ísť o ostrejšie vyhotovenie športového kupé so šesťvalcom. V ponuke sa však vraj objavia aj slabšie modely. Môžeme predpokladať, že ich bodykit bude o niečo umiernenejší. Tmavé dielce asi zmiznú.

Dizajn teda viac-menej poznáme, zostáva si ešte počkať na vzhľad interiéru a oficiálne technické parametre. V tomto smere majú byť výrazné bavorské gény. Zábery prototypov naznačili, že kabína bude vo viacerých smeroch niesť rukopis BMW. Pod kapotu sa zasa nasťahuje prepĺňaný radový šesťvalec vyvíjaný primárne v Mníchove. Japonci však nepochybne veci doladili podľa svojho gusta, čo nedávno naznačilo aj video so zvukom kupé.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia