Camry sa vracia po 14 rokoch

Novinky Camry sa vracia po 14 rokoch

23.6. 2018 17:00 V Európe nahradí Camry model Avensis, ktorého predaje dlhodobo klesajú (ale aj celého segmentu - najmä vďaka obľúbenosti modelov SUV a nebudeme si klamať, nemeckej dominancií), takýto osud ale čaká napríklad aj Ford Mondeo.

Nová Toyota Camry je pritom už ôsmou generáciou mimoriadne úspešného modelu, ktorý sa vo svete predáva už od roku 1982. V Európe si tento model spravil 14-ročnú prestávku, čo ale nebránilo Toyote predávať takmer 700 000 vozidiel ročne.

Výrobu v Anglicku nahradí Toyota Auris novej generácie, ktorú vo finálnej podobe uvidíme už onedlho a jej výroba by mohla nabehnúť ešte na jeseň.

 
Camry sa vracia po 14 rokoch
 Toyota Camry Hybrid, autor: Toyota

Vzhľadom na to, že Camry je v podstate sesterským modelom nového Lexusu ES, očakávame veľmi podobné motorizácie, teda benzínové agregáty a potvrdená už je aj hybridná verzia s benzínovým, 2,5-litrovým agregátom.

Camry vychádza z novej modulárnej platformy TNGA (Toyota New Generation Architecture), na ktorej už Toyota predstavila modely ako C-HR a Prius. Začiatok predaja je naplánovaný na prvý kvartál budúceho roka.

Zdroj: andrej ježo
Diskusia  ()

Video

Diskusia