Rodinu svojich SUV rozšíril Cadillac v roku 2018 smerom nadol. Na aprílovej výstave v New Yorku odhalil kompaktný typ XT4, ktorý sa následne dostal do predaja. S jeho prevozom cez oceán sa automobilka veľmi neponáhľala. Na európske trhy dorazil benjamín športovo-úžitkových vozidiel tejto prémiovej značky až teraz, pričom priniesol voľbu dvoch pohonných jednotiek.

Domáci zákazníci si môžu Cadillac XT4 kúpiť výhradne s prepĺňaným benzínovým dvojlitrom. Dostupný bude aj v Európe, no v upravenej forme dosahujúcej 169 kW (230 k) a spĺňajúcej emisné štandardy Euro 6d. Do predaja príde neskôr. Najprv sa má toto SUV montovať s naftovým motorom, ktorý dosiahne výkon 128 kW (174 k) a krútiaci moment 381 Nm.

Naftovú verziu typu XT4 by mal Cadillac predávať iba v Európe.
Zdroj: Cadillac

Američania kombinujú oba agregáty s deväťstupňovým automatom. Vo verzii s dieselom má Cadillac štandardne poháňané predné kolesá, no pohon všetkých kolies ponúkne za príplatok. V prípade zážihovej verzie má byť systém 4x4 súčasťou štandardu. Cenník na nemeckom trhu štartuje sumou 35 800 eur, pričom vo vybavení sú LED svetlá, 18-palcové kolesá, vyhrievané sedadlá i volant či elektrické piate dvere.