Plne elektrická mobilita a autonómna jazda sú dva z pilierov, na ktorých bude automobilový priemysel v nasledujúcich rokoch stavať. Výrobcovia a giganti v automobilovom sektore si túto situáciu uvedomujú. Cadillac je jednou z mnohých automobilových značiek, ktoré spustili všetky svoje stroje s cieľom stať sa lídrami v procese prechodu k elektrickej mobilite, v ktorom sa nachádzame.

Cadillac InnerSpace koncept.
Zdroj: Cadillac

Cadillac stelesnil svoju konkrétnu víziu budúcnosti vo vzrušujúcom novom koncepčnom modeli. Nový Cadillac InnerSpace koncept bol predstavený v rámci osláv CES 2022. Koncepčný automobil, ktorý bude 100% elektrickým a autonómnym vozidlom. Všetko okorenené atraktívnym dizajnom exteriéru a futuristickým interiérom. Nový InnerSpace rozširuje portfólio vlajkových koncepčných modelov vytvorených spoločnosťou Cadillac. Projekt, ktorý využíva výhody špičkových technológií navrhnutých na zlepšenie zážitku cestujúcich spolu so zvýšeným osobným časom, ktorý autonómna mobilita umožní. Americká firma tiež pracovala na vytvorení nového luxusného zážitku na palube svojich vozidiel.

Zvonku sa InnerSpace vyznačuje pútavým rozsiahlym panoramatickou strechou a časti bokov karosérie. To umožňuje ovládať všetko, čo obklopuje vozidlo, zvnútra, pričom kabína môže byť zaliata prirodzeným svetlom. Strecha sa otvára pre ľahký prístup a výstup z interiéru aj s dverami. Sedadlá sa vyklopia aj pri otvorení dverí. Pneumatiky, ktoré obopínajú disky, sú podpísané spoločnosťou Goodyear a boli vyvinuté špeciálne pre elektrické vozidlá. Disponujú technológiou SoundComfort a prostredníctvom technológie Goodyear SightLine umožňujú prenos informácií o tlaku, teplote, zaťažení a ďalších faktoroch výkonu.

Cadillac InnerSpace koncept.
Zdroj: Cadillac

V novom InnerSpace môžu cestovať až dvaja dospelí cestujúci a užívať si možnosti, ktoré ponúka technológia autonómneho riadenia. Tým, že sa dizajnéri Cadillacu zriekli postavy vodiča, mohli sa zamerať na vytvorenie atmosféry, v ktorej môžu mať pasažieri osobnejšie a prispôsobenejšie zážitky. Veľká panoramatická SMD LED obrazovka vám umožní využívať výhody rozšírenej reality. Pokiaľ ide o mechanickú časť, Cadillac nezachádzal do podrobností. Potvrdilo sa, že ide o elektrické vozidlo a že využíva platformu Ultium od General Motors. Nebola však špecifikovaná kapacita batérie, maximálny výkon a čo je dôležitejšie, dojazd.