Cadillac Lyriq.

Novinky Cadillac pokračuje v práci na elektrickom SUV: Koncept menom Lyriq odhalí 6. augusta

Foto: Cadillac

29.6. 11:32 Od vlaňajšej štúdie sa vozidlo dizajnovo výrazne nezmení. Jeho základom má byť nová platforma, pričom využívať bude špeciálne batérie Ultium.

Počet športovo-úžitkových automobilov jazdiacich na batérie v ostatnom čase rapídne rastie a trend bude podľa všetkého pokračovať. Okrem iných sa doň chce pridať Cadillac. Americký výrobca svoje plány prezentoval už začiatkom minulého roka, v práci na elektrickom SUV aktuálne pokračuje. V lete ukáže jeho verziu približujúcu sa k sériovej výrobe.

Automobilka v týchto dňoch prezradila, že 6. augusta odhalí koncept menom Lyriq. Jeho debut predznamenáva krátkym videom zachytávajúcim viaceré detaily. Jasne ukazujú, že od vlaňajšej štúdie sa vozidlo dizajnovo výrazne nezmení. Otázny je rozsah úprav v prípade finálneho produktu. Naň si pravdepodobne ešte počkáme, podľa neoficiálnych informácií príde v priebehu roka 2022.

Lyriq asi zaujme aj parametrami. Jeho základom má byť nová platforma vyvinutá pre elektromobily, pričom využívať bude špeciálne batérie Ultium. O nich už koncern General Motors prezradil viac. Vyrábať plánuje akumulátory s napätím 400 alebo 800 voltov, pričom kapacita má mať rozsah 50 až 200 kWh. Na jedno nabitie by tak mohli budúce vozidlá GM prejsť vyše 400 míľ (644 k). Zatiaľ nie je jasné, akú techniku dostane elektrické SUV značky Cadillac.

Diskusia  ()

Video

Diskusia