Do ringu elektrických SUV onedlho vstúpi ďalšia prémiová značka. Na minuloročnom detroitskom autosalóne svoju prvotinu tohto druhu ohlásil Cadillac, nedávno dostala meno Lyriq i dátum oficiálnej premiéry konceptu blízkeho sériovému produktu. Tá sa odohrá 6. augusta. Americká značka preto teraz odpočítava posledné dni do debutu a po obrovskom displeji zverejnila nové fotky.

Výrobca spadajúci do koncernu General Motors neodhalil elektromobil celý, ale ukázal z neho ďalšie detaily. Zameral sa najmä na disky kolies s nápadne aerodynamickým dizajnom. V ich dvojfarebnom finiši sa nachádza motív pozdĺžnych pásov, ktoré okrem toho nájdeme aj na prednom grile. Štruktúrované obklady s obdobnou grafikou budú tiež v interiéri.

Zatiaľ nie je jasné, čo presne bude kolesá modelu Lyriq poháňať.
Zatiaľ nie je jasné, čo presne bude kolesá modelu Lyriq poháňať.
Zdroj: Cadillac

Okrem toho zverejnili Američania obrázok ľavého predného blatníka crossoveru, za ktorým sa skrýva nabíjací port. Ten je netradične lemovaný diódami. Nekryjú ho pritom klasické malé dvierka, ale značná časť plechu. Vďaka tomu nebude viečko zásuvky pôsobiť v zatvorenom stave na karosérii vôbec rušivo. O technike zatiaľ nevieme nič bližšie, rátať môžeme akurát s výnimočnými batériami Ultium chystanými pre celú plejádu elektrických vozidiel GM.