SUV bude opäť v ponuke s dvomi dĺžkami karosérie. V ponuke mala figurovať aj natiahnutá verzia ESV s ešte väčším zadkom, ktorý má k dobru 404 milimetrov. V interiéri ponúkajúcom viacero konfigurácií má maximálne osemčlenná posádka výrazne viac miesta než doteraz. Cadillac uvádza, že miesto na kolená pasažierov v treťom rade sedadiel vzrástlo o vyše 10 palcov. Teda o minimálne 25 centimetrov.

Oproti predchodcovi je SUV ešte väčšie a ponúka výrazne viac priestoru.
Zdroj: Cadilla

Gigantické americké SUV má aj pri využití všetkých sedadiel aký-taký batožinový priestor: výrobca udáva hodnotu 722 litrov, myslí tým však naloženie po strechu. Do vysoko položenej hrany operadiel to môže byť nejakých päťsto. Ak posledný rad zložíte, stáva sa zo zadnej časti typu Escalade jaskyňa. Pri dvojmiestnom usporiadaní ide o 3 089 litrov. Predĺžený model má ešte viac, v jeho prípade je maximom až 3 585 l. To už je skutočne ako v dodávke. Nechýba ani možnosť otvoriť samostatne zadné okno, ktoré sa vyklápa spoločne s veľkým strešným spojlerom.

Samotný interiér má nielen revolučný dizajn, ale pozdvihnúť sa malo aj jeho vyhotovenie.  Piata generácia sľubuje luxusnejšie materiály. Taktiež sa môže pochváliť výrazne rozšírenou ponukou vybavenia. Na palube je napríklad technológia tzv. rozšírenej reality či virtuálneho pohľadu na vozidlo pri parkovaní, ale tiež nočné videnie a systém Super Cruise prinášajúci schopnosť jazdiť bez rúk na volante. Nechýbajú moderné bezpečnostné prvky ani multimediálne schopnosti.

Escalade piatej generácie má výrazne zvýšiť úroveň luxusu v interiéri.
Zdroj: Cadillac

Medzi opciami sa nachádzajú aj dotykové displeje pre vzadu sediacich pasažierov, ide o 12,6-palcové kúsky. Za výnimočné možno bezpochyby označiť ozvučenie. Cadillac sa pri jeho vývoji spojil so špecialistom na audiotechniku menom AKG, ktorý pre SUV navrhol systém Studio Reference. Ten využíva neuveriteľných 36 reproduktorov pracujúcich na 28 kanáloch. Pôjde o príplatkovú možnosť, už základné audio však nesie podpis AKG a pracuje s 19 meničmi. Tie dopĺňa veľký subwoofer.