Štvrtá generácia typu Escalade oslávila na jeseň šieste narodeniny. Nie je preto prekvapením, že prémiová súčasť koncernu General Motors pracovala na nástupcovi tohto úspešného produktu. Jeho prípravu sa automobilke ale nepodarilo utajiť. Uprostred decembra sa na internet dostali zábery odhaľujúce dizajn i časť interiéru, Cadillac na to o pár dní reagoval potvrdením premiéry. Tá prebehla v týchto dňoch.

Svoje predvianočné priznanie sa americký výrobca doplnil pohľadom na zakrivený OLED displej s uhlopriečkou vyše 38 palcov a dvakrát vyššou hustotou pixlov než v 4K televíziách. Ide o pýchu tohto SUV. Ako sme už mohli vidieť na uniknutých materiáloch, v skutočnosti sú to tri susediace panely. Najväčšiu časť s priemerom 16,9 palca zaberá infotainment. O niečo menšia je 14,2-palcová obrazovka pred vodičom, s ktorou vľavo od volantu susedí informačný blok merajúci 7,2 palca.

Pýchou novej generácie obľúbeného luxusného SUV je palubná doska.
Zdroj: Cadillac

Netradične rozložené displeje dávajú palubnej doske SUV futuristický nádych. Bez ohľadu na to, či sú displeje pozapínané. Zaujímavý je pritom aj volant. Do jeho vrchnej časti je totiž integrovaný diódový pásik, ktorý sa má používať na komunikáciu s vodičom zo strany bezpečnostných systémov či technológií čiastočne autonómnej jazdy. Tá by mala v Severnej Amerike fungovať celkom bez zásahov vodiča na cestnej sieti merajúcej vyše 200-tisíc míľ (321-tisíc kilometrov). Aj z tohto hľadiska sa nový Escalade snaží držať krok s dobou.

Exteriérový dizajn populárneho vozidla bolo na uniknutých fotkách jasne vidieť. Oficiálne zábery teda len potvrdzujú inšpiráciu menším typom XT6, ale tiež zachovanie viacerých tradičných riešení. Plochy karosérie sú pomerne jednoduché. Rozbíjajú ich moderné LED svetlá s vertikálnym denným pásom v nárazníku, mohutná maska chladiča a disky kolies, ktoré sú dodávané štandardne v rozmere 22 palcov.