Nové kupé Cadillac

Novinky Cadillac asi pripravuje futuristické kupé

Foto: Cadillac Society

10.7. 2018 13:00 Na registračnom úrade sa objavil patent zachytávajúci vozidlo, ktoré sa v značnej miere inšpirovalo konceptom Escala.

Po príchode tretej generácie sedanu CTS bez ďalších variantov karosérie a tichom predvlaňajšom vyradení plug-in hybridu ELR zostalo v portfóliu značky Cadillac jediné kupé. Neoficiálne zdroje však tvrdia, že aj dvojdverový model ATS čoskoro skončí. Namiesto neho asi firma pripravuje celkom nové vozidlo. Jeho dizajn už pravdepodobne poznáme, za čo môžu uniknuté materiály.

Medzeru po odchode kupé ATS pravdepodobne zaplní tento automobil
Medzeru po odchode kupé ATS pravdepodobne zaplní tento automobil
Zdroj: Cadillac Society

Ako upozornila fanúšikmi spravovaná stránka Cadillac Society, na registračnom úrade sa objavil patent zachytávajúci bližšie nešpecifikované vozidlo amerického výrobcu. Jednoznačne ukazuje prítomnosť jedného páru dverí. Evidentné je taktiež to, že po dizajnovej stránke sa auto v značnej miere inšpirovalo atraktívnym konceptom Escala. Je teda dosť futuristické.

Kupé disponuje tenučkými svetlometmi, typickou maskou chladiča a veľkými otvormi v nárazníku. Má plynulo klesajúcu strechu, ktorá prechádza do spojlera na veku batožinového priestoru lemovaného diódovými linkami, difúzorom a centrálnym zakončením výfukového potrubia. Namiesto klasických spätných zrkadiel má Cadillac iba kamery. Ich prítomnosť naznačuje, že by mohlo ísť len o štúdiu. Podľa spomínaného webu je najpravdepodobnejším kandidátom predobraz sériového modelu CT5. Na verdikt si ešte počkáme, trvať to môže pokojne dlhé mesiace.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia