Bugatti.

Novinky Bugatti zverejnilo záhadnú fotografiu: Skrýva sa na nej dlho očakávaný druhý model značky?

Foto: Instagram (Bugatti)

11.1. 11:00 Skrýva sa na obrázku nejaká exkluzivita pre pár vyvolených? Ak by sa z vozidla zahaleného plachtou vykľul celkom nový typ, pre Francúzov by šlo o dôležitý míľnik.

Portfólio pôvodom francúzskej značky Bugatti tvorí tradične jeden ťažiskový produkt a z neho výkladná skriňa koncernu VW odvodzuje výnimočné verzie či limitované unikáty. Chiron však v počte samostatných odrôd starší Veyron asi výrazne prekoná. Všetko totiž nasvedčuje tomu, že v aktuálne nastavenom tempe nechce automobilka poľaviť.

Prestížny výrobca odvodil z typu Chiron počas jeho takmer štvorročnej kariéry okrem rôznych „bežných“ špeciálov aj ostrejšie verzie Sport a Super Sport 300+ (najrýchlejšie sériové auto sveta), rovnako ako príbuzné modely Divo a Centodieci. Čerešničkou na rodokmeni je unikát La Voiture Noire (najdrahšie auto sveta). Čoskoro sa do neho môže pridať ďalší člen, Bugatti totiž zverejnilo na sociálnej sieti Instagram záhadnú fotografiu vozidla zahaleného plachtou.

Textil je síce v prednej časti odhrnutý, jeho rolu však preberá tieň. Žiadne konkrétne rysy preto vidieť nie sú. A vďaka tomu je otázne, na čo sa vlastne pozeráme. Skrýva sa na fotke len nejaká exkluzivita pre pár vyvolených? Alebo je na nej dlho očakávaný druhý model značky, o ktorom sa špekuluje viac než dekádu? Odpoveď na túto otázku sa dozvieme až časom.

Ak by sa z tajomného Bugatti vykľul skutočne celkom nové auto, pre Francúzov by šlo o dôležitý míľnik. Čo by mohlo portfólio takejto značky rozšíriť? Vzhľadom na aktuálne trendy nie je prekvapujúce, že sa v ostatnom čase špekulovalo o SUV i elektromobile. Vyjadrenia predstaviteľov Bugatti však skorú realizáciu takýchto áut skôr odmietajú.

Diskusia  ()

Video

Diskusia