Bugatti zažíva pod koncernom Volkswagen naoko zlatú éru. Francúzska automobilka viackrát prepisovala históriu, rekordy opakovane stanovila z hľadiska výkonu, akcelerácie a najmä maximálnej rýchlosti. Taktiež posúvala latku v oblasti ceny či exkluzivity. Napriek tomu sa z hospodárskeho hľadiska dlhodobo hýbe v červených číslach a preto je teraz údajne na odstrel.

Ako informovala agentúra Reuters odvolávajúca sa na Manager Magazin, nemecký gigant má o predaji dcérskej divízie rokovať s Chorvátmi. Budúcim majiteľom exkluzívneho výrobcu by sa mohla stať tamojšia spoločnosť Rimac špecializujúca sa na športové elektromobily. Budúce modely z Molsheimu by tak mohli mať batériový pohon, ktorý by nahradil ozrutný osemlitrový motor W16 so štyrmi turbami.

Budúce modely značiek Rimac a Bugatti by mohli využívať spoločnú techniku.
Budúce modely značiek Rimac a Bugatti by mohli využívať spoločnú techniku.
Zdroj: AUTO BILD

VW sa vraj chce elitnej značky zbaviť ešte do konca tohto roka. No ako uvádza magazín Autocar, za jej predaj nemá zinkasovať hotovosť. Namiesto toho majú protihodnotu tvoriť akcie chorvátskej firmy. Porsche patriace pod Volkswagen v nej aktuálne vlastní 15,5 %, v rámci obchodu by svoj podiel mohlo zvýšiť až na 49 %. Vplyv na budúcnosť Bugatti by tak koncern nestratil. Túto správu však musíme nateraz brať s rezervou, keďže všetky zúčastnené strany ju svorne odmietli komentovať.