Bugatti Centodieci

Novinky Bugatti neustrážilo svoj klenot: Centodieci odkazuje na minulosť a stáť má milióny

Foto: Carscoops

15.8. 2019 10:40 Šestnásťvalcový hyperšport postavený na technike kupé Chiron pripomína viacerými dizajnovými detailmi model EB 110 SS, vyrobených z neho má byť 10 kusov.

V priebehu kariéry typu Veyron vzniklo z bývalého najrýchlejšieho auta na svete mnoho špeciálnych exemplárov, no väčšina sa vyznačovala akurát svojskými farbami a drobnými detailmi. Bugatti pri jeho nástupcovi stratégiu zmenilo. Chiron už poslúžil okrem verzie Sport či auta oslavujúceho 110. narodeniny značky aj ako základ drsnejšieho modelu Divo a rekordne drahého unikátu La Voiture Noire. Vo svojom ťažení francúzska firma aktuálne pokračuje.

Internetom začali nedávno kolovať zvesti, že pre podujatie Concours d’Elegance v americkom Pebble Beach si automobilka prichystala vozidlo s príchuťou histórie. Pripomínať malo kupé EB 110 SS. Tieto reči sa ukázali ako pravdivé, Bugatti totiž neustrážilo svoj klenot a jeho fotografie predčasne unikli do digitálnych sfér. Publikovala ich stránka Carscoops odvolávajúca sa na svojho čitateľa.

Oficiálna premiéra kupé sa má odohrať už počas tohto víkendu.
Oficiálna premiéra kupé sa má odohrať už počas tohto víkendu.
Zdroj: Carscoops

Čerstvé dielo elitnej divízie koncernu VW nesie označenie Centodieci, čo v preklade z taliančiny znamená stodesať. Na minulosť však jasne odkazuje aj jeho dizajn. Oproti východiskovému typu Chiron má novinka omnoho menšiu masku chladiča a inak usporiadaný nárazník evokujúci superšport z 90. rokov, pričom téma pokračuje okrúhlymi vstupmi vzduchu za bočnými oknami.

Nepriameho predka pripomínajú aj zadná časť. Obsahuje veľké pevné krídlo zastrešujúce viacero hranatých LED segmentov, ktoré naznačujú tvar chladiacich otvorov modelu EB 110 SS. Nižšie sa nachádza obrovský difúzor a dva páry vertikálne usporiadaných koncoviek výfuku. Je tu jasne vidieť dotyk 21. storočia, rovnako ako v prednej časti obsahujúcej tenké LED svetlá.

Zákulisné zdroje hovoria o cene 8 miliónov eur za jeden exemplár.
Zákulisné zdroje hovoria o cene 8 miliónov eur za jeden exemplár.
Zdroj: Carscoops

Bielo-čierne vozidlo prezentované na uniknutých fotografiách má tmavé sklá. Nemožno preto vylúčiť, že jeho interiér ešte nie je dokončený. Žiadne informácie nemáme ani o šestnásťvalcovej technike. Je však pravdepodobné, že bude kopírovať parametre východiskového typu Chiron. Pre cenu by to platiť nemalo. Bugatti Centodieci má stáť ťažké milióny, neoficiálne sa hovorí o sume 8 mil. v európskej mene. Francúzi chcú pritom údajne vyrobiť len 10 exemplárov tohto hyperšportu.

Video

Diskusia