Pred dvoma rokmi na autosalóne v Ženeve ukázali Francúzi svoj produkt a La voiture je teraz konečne pripravený odísť k svojmu majiteľovi, ktorý zaň zaplatil 11 miliónov eur bez dane. La Voiture Noire je moderná reinkarnácia mystického modelu 57 SC Atlantic, ktorý bol osobným projektom Jeana Bugattiho a počas druhej svetovej vojny sa stratil.

Výroba finálneho produktu z prvého prototypu trvala spoločnosti Bugatti dva roky. Počas tejto doby si zachovala svoju čiernu farbu a inžinieri strávili pri vývoji 65 000 hodín. Urobili všetko pre to, aby bolo nemožné nájsť spojenie s Chironom,  na ktorého základoch je postavený.

Najmodernejší typ 57 SC Atlantic sa môže pochváliť ručne vyrobenou karosériou z uhlíkových vlákien, ktorú poháňa osemlitrový šesťvalcový motor s výkonom 1103 kW (1500 k) a krútiacim momentom 1600 Nm. Oproti Chironu je rázvor predĺžený o 25 centimetrov a celková dĺžka sa natiahla o 45 centimetrov.

Unikátne superauto vyniká mimoriadne elegantným dizajnom zvýrazneným šiestimi výfukovými koncovkami a súvislou svetelnou líniou na zadnej časti. Týmto spôsobom La Voiture Noire vizuálne pôsobí ešte širšie, ako v skutočnosti je. Prednú časť zdobia špeciálne svetlomety s 25 samostatnými prvkami v každom svetle.

Predná mriežka chladiča bola vytlačená v 3D formáte a celému vývoju venovali inžinieri podstatne viac času, ako sa pôvodne plánovalo. Aj keď motor zostáva rovnaký ako v modeli Chiron, Francúzi použili niektoré nové riešenia, napríklad pri chladiacom systéme. Bugatti tvrdí, že La Voiture je skonštruovaný ako brutálny športovec, ktorý prekonáva fyzické hranice.